Film Stehlík prinesie do kín krásny príbeh o smútku a láske

Rev 1 gf 13729r_high_res_jpeg.jpeg
Foto: Continental film

12. septembra príde do slovenských kín dráma Stehlík, ktorá je adaptáciou mimoriadne úspešnej knižnej predlohy, známej aj u nás. Spisovateľka Donna Tartt za ňu získala prestížnu Pulitzerovu cenu a bolo len otázkou času, kedy sa silný príbeh dostane na plátna kín. V réžii Johna Crowleyho na nich ožije literárna predloha vo vizuálne uchvacujúcej podobe už vo štvrtok.

Theodor „Theo“ Decker mal 13 rokov, keď jeho mama zomrela počas bombového útoku v Metropolitnom múzeu umenia. Také čosi človeku zmení život… A ten jeho sa stal cestou plnou smútku a viny, ale aj lásky. Stehlík z názvu odkazuje na obraz, ku ktorému sa Theo upína – známa maľba vtáka pripútaného k bidlu mu dáva nádej, že on sám sa od hrozných spomienok raz odpúta.

Okrem strhujúceho príbehu hlavného hrdinu a snímka pýši aj výnimočným hereckým obsadením. Sympatický Ansel Elgort (film Baby Driver) stvárňuje hlavného hrdinu, ale vo filme sa objaví aj oscarovská herečka Nicole Kidman (Hodiny, Aquaman) či množstvo seriálových hviezd – Finn Wolfhard (Stranger Things, horor To), Sarah Paulson (American Horror Story), Jeffrey Wright (Westworld) a ďalší. Film plný citov a krásnych obrazov prináša do našich kín distribučná spoločnosť Continental film.

Inzercia

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Continental film