Filmové novinky potešia najmä milovníkov napätia

Pina
Scéna z hudobno-tanečného filmu Pina Foto: SITA/Continental Film

BRATISLAVA 20. septembra (SITA) – Štvrtok 22. septembra prinesie do slovenských kín päť filmových noviniek. V 3D formáte si budú môcť návštevníci kín vychutnať dve z nich – nemecký hudobno-tanečný film Pina a americký horor Noc žraloka. Okrem toho sa môžu tešiť na triler Intímna pasca z americkej produkcie, akčnú drámu Drive rovnakého pôvodu a francúzsku drámu Druhý svet.

Hudobno-tanečná snímka Pina, ktorá je najnovším dielom nemeckého filmára Wima Wendersa, je vôbec prvým európskym hraným 3D filmom. Wenders, ktorý na nej pracoval ako režisér, scenárista i producent, snímku natočil ako poctu nemeckej choreografke Pine Bausch – žene, ktorá zásadným spôsobom ovplynila tanec a divadlo poslednej tretiny dvadsiateho storočia. Film mal byť spoločným projektom Wendersa a Bausch, no po jej úmrtí v júni 2009 vo veku 68 rokov, vznikol „in memoriam“ a zachytáva jej kľúčové diela a spomienky jej najbližších spolupracovníkov.

Intímna pasca
Jeffrey Dean Morgan si v trileri Intímna pasca zahral posadnutého šialenca Foto: Magic Box Slovakia

Americký triler Intímna pasca prichádza do slovenských kín so sloganom Myslela si, že žije sama… Každý rok sa približne tri milióny nezadaných žien v Amerike presťahujú do neznámeho bytu, pričom nevedia, kto v ňom pred nimi žil, nepoznajú jeho majiteľa a ani si nerobia starosti s výmenou zámku na dverách. Film Intímna pasca je práve o takejto žene. Hlavnou hrdinkou je mladá a pekná doktorka Juliet Dermerová (Hilary Swank), ktorá sa po rozchode s manželom presťahuje do Brooklynu. Tam chce začať nový život v prekrásnom a priestornom apartmáne, ktorý sa však zdá byť až příliš dokonalý. Záhadné udalosti ju vedú k podozreniu, že v byte nie je sama. Jej obavy sa čoskoro potvrdia, keď s hrôzou zistí, že okúzľujúci majiteľ bytu Max (Jeffrey Dean Morgan) je ňou nebezpečne posadnutý. Na scenári snímky spolupracoval režisér Antti Jokinen s Robertom Orrom.

Drive
Foto: SITA/AP/Film District

Hlavnou postavou akčnej drámy Drive v réžii Nicolasa Windinga Refna je muž, ktorému hovoria jednoducho Vodič (Ryan Gosling). Cez deň je filmovým kaskadérom a v noci si privyrába ako nájomný vodič zločineckých gangov. Nezaujíma ho o akú prácu v ten večer práve ide, rúti sa nocou s policajnými autami za chrbtom. Shannon (Bryan Cranston) je Vodičovým učiteľom a manažérom. Snaží sa ho dohadzovať filmovým režisérom a zlodejom, ktorí sú za neho ochotní dobre zaplatiť. Navyše má v pláne kúpiť auto, v ktorom by sa Vodič mohol zúčastniť na profesionálnych pretekoch, a navrhne, aby sa investorom stal miestny boháč s pochybnými zdrojmi príjmu Bernie Rose. Samotárskemu Vodičovi zmení život stretnutie so susedkou Irene (Carey Mulligan), s ktorou trávi čoraz viac času. Všetko sa však skomplikuje, keď z väzenia prepustia jej manžela Standarda. Vodič sa s ním dohodne na poslednej lúpeži, ktorá by mala Standardovi umožniť splatiť dlh. Scenár snímky, v ktorej si zahrali napríklad aj Albert Brooks, Oscar Isaac, Ron Perlman či Christina Hendricks, napísal Hossein Amini.

Druhý svet
Foto: SITA/Film Europe

Tvorcovia francúzskej drámy Druhý svet divákom a diváčkam sľubujú „Zvodnú a divokú jazdu …” Gaspard (Grégoire Leprince-Ringuet) a jeho priateľka Marion (Pauline Etienne) si užívajú deň na pláži, keď nájdu mobilný telefón. Ten zazvoní a Gaspard zdvihne, čím sa obaja ocitajú vo zvláštnej situácii. V aute – po zrejmom pokuse o samovraždu, nájdu v bezvedomí krásnu tajomnú blondínu Audrey (Louise Bourgoin). Všetky zvláštne udalosti sa začínajú stretávať v jednom bode: v on-line hre Black Hole, na ktorej si Gaspard bez vedomia svojej priateľky vytvorí profil s nádejou, že sa s tajomnou Audrey opäť stretne a odhalí, čo sa skrýva za zvláštnymi náhodami. Režisér Gilles Marchand na scenári spolupracoval s Dominikom Mollom.

Noc žraloka
Noc žraloka Foto: Tatrafilm

Skúsený režisér hororov David Ellis v spolupráci so scenáristami Willom Hayesom a Jessem Studenbergom nakrútil snímku Noc žraloka, ktorá má ambície stať sa Čeľusťami 3D generácie. Skupinka vysokoškolákov sa pôvodne vybrala na malebný ostrovček uprostred obrovského jazera so slanou vodou, aby si plnými dúškami užila slnečný víkend. Idylický plán sa začne rúcať hneď v zárodku, keď po nevinnej jazde na wakeboardovej doske a následnej nehode vylezie z jazera jeden z chlapcov o ruku kratší. I keď nikto, ani on sám netuší, čo presne sa stalo, zábava sa okamžite končí, zraneného spolužiaka naložia do člna a vyrážajú na pevninu. Pod hladinou jazera sa ale skrýva nepredstaviteľná hrôza – obrovské mäsožravé žraloky, ktoré zacítili krv a dostali chuť na mladé mäsko.

Informácie pochádzajú z webových stránok continental-film.sk, www.magicboxslovakia.sk, filmeurope.sk, bontonfilm.sk a www.palacecinemas.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Christina Hendricks