Filmový Barrandov zachvátil požiar, zhorelo drevené mestečko

Požiar, hasiči
Foto: ilustračné, Thinkstock

PRAHA 26. augusta (WebNoviny.sk) – Drevené filmové mestečko na pražskom Barrandove, v ktorom sa nakrúcal aktuálne americký historický seriál Knightfall, sa v piatok podvečer stalo obeťou plameňov. Požiar kulisy napriek enormnej snahe hasičov celkom zničil. Informovali o tom české elektronické médiá.

Plamene, ktoré zasiahli územie o rozlohe najmenej 100 x 100 metrov, siahali do výšky rádovo metrov. Podľa Českého rozhlasu požiar preskočil aj na porast v okolí. Ako informoval internetový server Novinky.cz s odvolaním sa na hovorkyňu pražských hasičov Pavlínu Adamcovú, vyhlásili tretí stupeň požiarneho poplachu.

Pomáhala aj posádka hasiaceho vrtuľníka, do boja s ohňom nasadili aj vodné delá polície. V akcii bolo sedem útvarov profesionálnych hasičov a ďalších desať jednotiek dobrovoľného hasičského zboru. Hasiči museli okrem iného chladiť tlakové fľaše, ktoré sa nachádzali v okolí dejiska požiaru.

Polícia, ktorá preventívne evakuovala neďalekú čerpaciu stanicu, mala plné ruky práce aj s odháňaním zvedavcov, ktorí sa prišli potrieť na požiar. Z dejiska sa ozývali explózie, dym bolo vidieť zo vzdialenosti niekoľkých kilometrov. Príčiny požiaru, pri ktorom nedošlo k zraneniam, zatiaľ nie sú známe.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom