Filmový festival v Cannes otvorí snímka Moonrise Kingdom

Wes Anderson
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 9. marca (WEBNOVINY) – Film režiséra Wesa Andersona Moonrise Kingdom (2012) s hviezdnym hereckým obsadením otvorí 65. ročník Medzinárodného filmového festivalu v Cannes.

Príbeh sa odohráva v šesťdesiatych rokoch minulého storočia a je o dvoch milencoch, ktorí utečú z domu a ich rodičia zorganizujú pátraciu akciu. V snímke si zahrajú napríklad Bruce Willis, Edward Norton, Bill Murray, Jason Schwartzman, Tilda Swinton, Frances McDormand či Harvey Keitel.

„Je to trýznivý a prekvapujúci príbeh detí a rodičov počas búrlivých dní v lete 1965,“ uviedli organizátori festivalu. „Snímka je svedectvom režisérovej kreatívnej slobody, ktorú naďalej rozvíja,“ vyjadril sa riaditeľ festivalu Thierry Fremaux.

Trailer Moonrise Kingdom

https://www.youtube.com/watch?v=eP0QJ_Ba1Bs

Wes Anderson sa okrem réžie spolu s Romanom Coppolom, ktorý je synom slávneho režiséra Francisa Forda Coppolu, postaral aj o scenár. Medzi jeho najznámejšie snímky patria Taká zvláštna rodinka (2001), Život pod vodou (2004), Darjeeling s ručením obmedzeným (2007) či animovaný film Fantastic Mr. Fox (2009).

Jeho najnovšie dielo Moonrise Kingdom v Cannes premietnu 16. mája a v ten istý deň sa dostane i do francúzskych kín. Prestížne podujatie, ktorého tvárou je tento rok Marilyn Monroe, potrvá do 27. mája.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.bbc.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bill MurrayBruce WillisMarilyn MonroeWes Anderson