Filmový festival v Toronte otvorí dokument o U2

Bono, Edge
Bono a The Edge Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 27. júla (WEBNOVINY) – Medzinárodný filmový festival v Toronte otvorí tento rok dokument From the Sky Down o nahrávaní albumu Achtung Baby (1991) kapely U2. Snímku režiséra Davisa Guggenheima premietnu vo svetovej premiére 8. septembra. Pôjde o vôbec prvý prípad v 36-ročnej histórii festivalu, keď bude otváracím filmom dokument.

Okrem From the Sky Down bude mať na podujatí svetovú premiéru aj ďalší hudobný dokument – Pearl Jam Twenty režiséra Camerona Crowea. Svet hudby bude zastupovať aj Madonna, ktorá predstaví svoju snímku W.E. o afére britského kráľa Eduarda VIII., ktorý v roku 1936 abdikoval na svoju funkciu po tom, čo mu vláda nechcela povoliť vstúpiť do manželského zväzku s rozvedenou Wallis Simpson. Svetovú premiéru budú mať v Toronte aj dráma Moneyball Bennetta Millera s Bradom Pittom v hlavnej úlohe, životopisná snímka The Lady režiséra Luca Bessona o mjanmarskej opozičnej líderke Aung San Su Ťij alebo dramédia The Descendants Alexandra Paynea.

Severoamerickú premiéru absolvujú napríklad snímky Melanchólia (2011) dánskeho režiséra Larsa von Triera alebo The Ides of March (2011) Georgea Clooneyho. Festival potrvá do 18. septembra.

Informácie pochádzajú z agentúr AFP a Reuters a webstránky hollywoodreporter.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Su Ťij