Finále Miss World sa blíži, zaboduje Slovenka?

Michalea Ňurciková na Miss World
Foto: Miss World

Finále svetovej súťaže krásy Miss World, ktorá sa tento rok koná v Londýne, sa nezadržateľne blíži. Kto si na hlavu nasadí korunku krásy sa dozvieme už 6. novembra. Slovensko tento rok zastupuje 20-ročná rodáčka z Nových Zámkov Michaela Ňurciková. Študentka Pedagogickej fakulty UK v Bratislave je aktívnou volejbalistkou a ako prezrádza vo svojej dokrútke pre Miss World, rada varí, cestuje a chodí na prechádzky so svojím psom.

Finalistky z celého sveta pricestovali do upršaného Londýna už 19. októbra, aby sa vrhli do programu plného fotení, rozhovorov, súťaží a skúšok. Hneď na druhý deň finalistky dolaďovali ľudový tanec v národnom

Missky si skúšali nové šaty
Foto: SITA/Diana Černáková

kroji a predstavili sa svojimi talentovými číslami. Okrem hlavnej ceny, s ktorou sa spája aj rok cestovania a účasti na rôznych charitatívnych akciách, finalistky zo 113 krajín sveta už vyše dva týždne bojujú aj o vedľajšie tituly.

K nim sa zaraďuje aj súťaž o najlepšiu športovkyňu, o najtalentovanejšiu finalistku, o Miss Top Model s najväčším modelingovým potenciálom, ako aj súťaž v plavkách o titul Miss Beach Beauty.

Uplynulú stredu dievčatá súťažili aj o najlepšiu prezentáciu na tému „Beauty with a purpose“ (Krása s účelom). V nej si každá finalistka mala vybrať problematiku, na ktorú treba zamerať humanitárnu pomoc. Michaele Ňurcikovej sa zatiaľ ani v jednej disciplíne nepodarilo prebojovať do semifinále.

Po dňoch naplnených rôznymi súťažami ako aj cestovaním po Škótsku a Anglicku sa súťažiace pripravujú na veľké finále. Na ňom slovenská reprezentantka predvedie šaty z dielne slovenských módnych návrhárov Lukáša Kimličku, Jany Pišťejovej a Róberta Bartolena. V tom istom čase, kedy bude Michaela Ňurciková v Londýne bojovať o titul Miss World, bude na opačnom konci sveta v čínskom Čcheng-te súťažiť o titul Miss International prvá vicemiss Slovenska 2011 Dušaňa Lukáčová. Predpokladaný návrat dievčat na Slovensko je 7. novembra. V prípade víťazstva si svoj pobyt predĺžia o niekoľko týždňov.

www.missworld.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michaela Ňurciková