Finále NHL (3. zápas): Tampa Bay zdolala Dallas a ujala sa vedenia v sérii (video+foto)

Finále NHL, 3. zápas (Dallas Stars – Tampa Bay Lightning), Anton Chudobin, Alex Killorn, Esa Lindell
Zákrok brankára Antona Chudobina (Dallas Stars) počas tretieho finálového zápasu NHL, v ktorom "blesky" zvíťazili 5:2 a ujali sa vedenia v sérii 2:1. Edmonton (Rogers Place), 23. september 2020. Foto: Jason Franson/The Canadian Press via AP.
  • aktualizované 24. septembra 6:22

V súboji Slovákov vo finále NHL má bližšie k Stanleyho poháru Erik Černák, pretože jeho Tampa Bay Lightning v treťom zápase zdolala Dallas Stars 5:2 a ujala sa vedenia v sérii 2:1. O výsledku rozhodla druhá tretina, ktorú „blesky“ vyhrali 3:0.

Černák si v prvej tretine odsedel aj dvojminútový trest za podrazenie a celkovo strávil na ľade takmer 18 minút, počas ktorých rozdal dva „hity“ a zablokoval jednu strelu. Andrej Sekera (Dallas Stars) odohral presne 17 minút a do štatistík si pripísal jeden bodyček.

Finálová séria NHL o Stanleyho pohár

• hrá sa na štyri víťazstvá

1. zápas: Tampa Bay Lightning – DALLAS STARS 1:4 (1:1, 0:2, 0:1) / fotografie
2. zápas: TAMPA BAY LIGHTNING – Dallas Stars 3:2 (3:0, 0:1, 0:1) / fotografie
3. zápas: Dallas Stars – TAMPA BAY LIGHTNING 2:5 (1:2, 0:3, 0:1) / fotografie
4. zápas: Dallas Stars – Tampa Bay Lightning (26. september, 2:00)
príp. 5. zápas: Tampa Bay Lightning – Dallas Stars (27. september, 2:00)
príp. 6. zápas: Dallas Stars – Tampa Bay Lightning (29. september, 2:00)
príp. 7. zápas: Tampa Bay Lightning – Dallas Stars (31. september, 2:00)

Finále NHL – 3. zápas

• Edmonton (Rogers Place)

Dallas Stars – Tampa Bay Lightning 2:5 (1:2, 0:3, 0:1)

• stav série 1:2

5:33 – 0:1 N. Kučerov
6:58 – 0:2 S. Stamkos (V. Hedman, J. Ruuta)
11:19 – 1:2 J. Dickinson (R. Hintz) – gól v oslabení
20:54 – 1:3 V. Hedman (A. Cirelli, O. Palát) – presilová hra
32:02 – 1:4 B. Point (N. Kučerov, V. Hedman)
38:55 – 1:5 O. Palát (B. Point, K. Shattenkirk)
46:49 – 2:5 M. Heiskanen (J. Pavelski, A. Cogliano)

strely na bránu: 24:32, vylúčenia: 6:7 na 2 min., navyše: 44. Ja. Benn (10 min.) – 44. J. Ruuta, 59. P. Maroon (10. min.), presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0

Dallas: Chudobin (41. Oettinger) – J. Klingberg, Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Hanley, Sekera – Radulov, Seguin, Ja. Benn – Gurianov, Pavelski, Janmark – Perry, Hintz, Kiviranta – Caamano, Dickinson, Cogliano.
Tampa Bay: Vasilevskij – Rutta, Hedman, Shattenkirk, McDonagh, Černák, Sergačov – Kučerov, B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn – Coleman, Gourde, Goodrow – Stamkos, Paquette, Maroon.