Finále NHL (4. zápas): Tampa Bay v dramatickom zápase porazila Dallas a je krôčik od zisku Stanleyho pohára (video+foto)

Finále NHL - 4. zápas: (Dallas Stars – Tampa Bay Lightning), Jamie Oleksiak, Kevin Shattenkirk
Jamie Oleksiak (Dallas Stars) v súboji s Kevinom Shattenkirkom (Tampa Bay Lightning) počas štvrtého finále NHL, v ktorom "blesky" zvíťazili 5:4 po predĺžení a v sérii hranej na štyri víťazné zápasy vedú 3:1. Edmonton (Rogers Place), 25. september 2020. Foto: Jason Franson/The Canadian Press via AP.
  • aktualizované 26. septembra 6:02

V noci z piatka na sobotu sa hralo štvrté finále NHL, v ktorom Tampa Bay Lightning zdolala Dallas Stars. 5:4 po predĺžení a v sérii hranej na štyri víťazné zápasy vedie 3:1 na zápasy. „Blesky“ v piatok prehrávali 0:2 aj 2:3, ale nakoniec o ich triumfe v 67. minúte rozhodol Kevin Shattenkirk.

Erik Černák (Tampa Bay) si odsedel dve minúty na trestnej lavici za držanie, celkovo strávil na ľade 18:33 min., rozdal dva „hity“, zablokoval jednu strelu a pripísal si jeden plusový bod. Andrej Sekera (Dallas) odohral 16:46 min. a do štatistík si pripísal dva bodyčeky a rovnaký počet zablokovaných striel.

Finálová séria NHL o Stanleyho pohár

• hrá sa na štyri víťazstvá

1. zápas: Tampa Bay Lightning – DALLAS STARS 1:4 (1:1, 0:2, 0:1) / fotografie
2. zápas: TAMPA BAY LIGHTNING – Dallas Stars 3:2 (3:0, 0:1, 0:1) / fotografie
3. zápas: Dallas Stars – TAMPA BAY LIGHTNING 2:5 (1:2, 0:3, 0:1) / fotografie
4. zápas: Dallas Stars – TAMPA BAY LIGHTNING 4:5 po predĺžení (2:1, 1:2, 1:1 – 0:1) / fotografie
príp. 5. zápas: Tampa Bay Lightning – Dallas Stars (27. september, 2:00)
príp. 6. zápas: Dallas Stars – Tampa Bay Lightning (29. september, 2:00)
príp. 7. zápas: Tampa Bay Lightning – Dallas Stars (31. september, 2:00)

Finále NHL – 4. zápas

• Edmonton (Rogers Place)

Dallas Stars – Tampa Bay Lightning 4:5 po predĺžení (2:1, 1:2, 1:1 – 0:1)

• stav série 1:3

7:17 – 1:0 J. Klingberg (E. Lindell)
18:28 – 2:0 J. Pavelski (Ja. Benn, A. Radulov)
19:27 – 2:1 B. Point (A. Killorn, N. Kučerov)
22:08 – 2:2 B. Point (A. Killorn, N. Kučerov) – presilová hra
28:26 – 3:2 C. Perry (T. Seguin, M. Janmark)
38:54 – 3:3 Y. Gourde (N. Kučerov, M. Sergačov)
46:41 – 3:4 A. Killorn (M. Sergačov, A. Cirelli)
51:35 – 4:4 J. Pavelski (T. Seguin, M. Heiskanen)
66:34 – 4:5 K. Shattenkirk (V. Hedman, P. Maroon) – presilová hra

strely na bránu: 30:35, vylúčenia: 5:4 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0

Dallas: Chudobin – J. Klingberg, Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Hanley, Sekera – Radulov, Seguin, Ja. Benn – Gurianov, Hintz, Janmark – Perry, Pavelski, Kiviranta – Caamano, Dickinson, Cogliano
Tampa Bay: Vasilevskij – Rutta, Hedman, Shattenkirk, McDonagh, Černák, Sergačov – Kučerov, B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn – Coleman, Gourde, Goodrow – Verhaeghe, Paquette, Maroon