Finále sa bude hrať pod švajčiarsko-českou taktovkou

Brent Reiber
Foto: SITA/AP

HELSINKI 19. mája (WEBNOVINY) – Nedeľňajšie finále 76. majstrovstiev sveta v hokeji v Helsinkách medzi Ruskom a Slovenskom povedie švajčiarsko-česká rozhodcovská dvojica Brent Reiber, Antonín Jeřábek, na čiarach im budú pomáhať ich krajania Roger Arm a Petr Blümel.

Informuje o tom web Medzinárodnej hokejovej federácie. Rusko nastúpi na finálový duel od 20.30 h miestneho času (19.30 SELČ) v tradičných červených dresoch, Slovensko v bielych.

Švajčiar s kanadskými koreňmi Reiber je v súčasnosti už na siedmom svetovom šampionáte, finále viedol aj pred rokom v Bratislave. S Jeřábkom rozhodoval v Helsinkách Slovákom aj duel s Francúzskom (5:4), spoločne s Fínom Jarim Levonenom účinkoval aj v zápase SR – Bielorusko (5:1). Jeřábek mal na svetovom šampionáte premiéru vlani v Bratislave, vo finále sa predstaví premiérovo.

Slovensko bude mať zastúpenie aj v zápase o 3. miesto Fínsko – Česko. Čiarový arbiter Miroslav Valach bude spoločne s Rusom Sergejom Šeľaninom pomáhať od 16.00 h miestneho času (15.00 SELČ) rusko-švajčiarskej dvojici Viačeslav Bulanov, Danny Kurmann.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Valach
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia