Finále šesťdesiatky na mítingu v Lodži ovládol Rodgers, Volko dobehol s časom 6,66 sekundy

Jan volko
Slovenský šprintér Ján Volko. Foto: archívne, SITA/AP

LODŽ 4. februára (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentant Ján Volko obsadil 5. miesto vo finále behu na 60 m na atletickom mítingu Európskej atletiky (EA) Orlen Cup 2019 v poľskom meste Lodž časom 6,66 sekundy.

Vyhral Američan Mike Rodgers za 6,55 pred krajanom Bryceom Robinsonom (6,61), tretí bol Poliak Remigiusz Olszewski (6,64) o 7 tisícin sekundy pre úradujúcim halovým majstrom Európy Richardom Kiltym z Veľkej Británie (6,64). Vo výsledkoch mal však Brit štartovú reakciu 0,082 s, no povolená je len 0,100 a slabšia.

Volko ešte pred finále v II. rozbehu finišoval druhý časom 6,74 sekundy za Olszewským (6,68). Do finále sa kvalifikovali priamo prví dvaja šprintéri. Volko mal slabšiu štartovú reakciu 0,224 sekundy, no s prehľadom postúpil medzi osmičku najlepších.

Zverenec trénerského dua Naďa Bendová – Róbert Kresťanko dosiahol v rozbehoch celkovo šiesty najrýchlejší čas, lepší ako on boli v rozbehoch Robinson (6,62) a Rodgers (6,66), Olszewski (6,68), ďalší Poliak Dominik Kopec (6,72) a Kilty (6,73).

„Už to bolo trochu lepšie, ale štart mi nevyšiel podľa predstáv. V závere som však súperov sťahoval, a to ma teší,“ skonštatoval po rozhodujúcom lodžskom finálovom súboji Ján Volko.