Fíni majú prvé víťazstvo, Lotyši tesne zdolali Kazachstan

MINSK 13. mája (WEBNOVINY) – Hokejisti Fínska získali prvé body v základnej B-skupine na majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku až v ich treťom zápase. Severania v utorňajšom stretnutí suverénne zdolali Nemcov 4:0.

Všetko o MS v hokeji nájdete —>>> TU.

Naopak zverenci amerického trénera Pata Cortinu utrpeli na tomto svetovom šampionáte prvú prehru, keď predtým zdolali Kazachov 2:1 po samostatných nájazdoch a s Lotyšmi si poradili v riadnom hracom čase (3:2).

Obrazom: Utorňajšie zápasy na MS v hokeji

Lotyšskí hokejisti zdolali v utorňajšom zápase B-skupiny na 78. majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku Kazachov tesne 5:4. O ich víťazstve rozhodol gól útočníka HK Poprad Jurisa Štalsa. Zakončovateľ slovenského extraligistu si v predmetnom dueli pripísal aj jednu asistenciu.

Lotyši sa dostali na druhé miesto v tabuľke „béčka“, Kazachstanu patrí predposledná siedma pozícia.

Výsledok – B-skupina (Minsk Arena):
Nemecko – Fínsko 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Góly: 10. Kontiola (Lehterä), 15. J. Immonen (V. Lajunen, Huhtala), 32. Palola (Kontiola), 33. Komarov (J. Karalahti, Ohtamaa)

Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fraňo (ČR), Olenin (Rus.) – Hull (Kan.), VALACH (SR)

Kazachstan – Lotyšsko 4:5 (2:1, 2:3, 0:1)

Góly: 5. Žajlauov (M. Semionov, Krasnoslobodcev), 20. Rymarev (Antropov, Savčenko), 40. Antropov (Dallman), 40. Blochin (Dallman) – 2. Indrašis (Štals, Redlihs), 24. Kulda (Redlihs, Keniňš), 30. Kulda (Indrašis), 35. Redlihs (Sotnieks, Daugaviňš), 44. Štals (Galviňš)

Vylúčení: 4:9 na 2 min, presilovky 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Dremelj (Slovin.), Vinnerborg (Švéd.) – Lederer (ČR), Leermakers (Hol.)

8. Švajčiarsko 3 0 0 0 3 5:12 0

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.