Fíni začali na MS v hokeji 2018 jasným víťazstvom, Kórejskej republike strelili osem gólov

Finsko - korea
Fín Mikko Rantanen pred bránou Kórejskej republiky počas zápasu MS v hokeji 2018. Heming, 5. mája 2018. Foto: SITA/AP

HERNING 5. mája (WebNoviny.sk) – Fínski hokejoví reprezentanti v súlade s predpokladmi v sobotu vstúpili víťazne do turnaja majstrovstiev sveta 2018 v Dánsku, v popoludňajšom stretnutí herninskej základnej B-skupiny zdolali národné mužstvo Kórejskej republiky jednoznačne 8:1.

Kórejčania v úvode mali k dispozícii štvorminútovku presilovku, hrmelo však na opačnej strane – v oslabení skórovali Sebastian Aho aj Teuvo Teräväinen. V polovici duelu Aho zužitkoval presilovku a vzápätí Veli-Matti Savinainen pridal štvrtý zásah „suomi“.

Prelink.jpg

Kórejčania o 39 sekúnd znížili gólom Michaela Swifta, jedného z naturalizovaných Kanaďanov v tíme, v 39. min však opäť chybovali v presilovke a inkasovali – tentoraz z hokejky Markusa Nutivaaru. V tretej tretine ďalšie zásahy Fínov pridali Saku Mäenalanen, Kasperi Kapanen a Janne Pesonen. V produktivite vyčnievali štvorbodoví útočníci Caroliny Hurricanes S. Aho (2+2) a Teräväinen (1+3), ktorí spolupracovali v druhej formácii.

Fíni s tromi bodmi sú na čele B-skupiny, Kórejčania s nulou na poslednom 8. mieste. V nedeľu zhodne absolvujú svoje druhé vystúpenie – Fíni budú čeliť Lotyšom (20.15 h) a Kórejčania Kanaďanom (12.15 h).

MS v hokeji 2018 – Dánsko

  • sobota:

B-skupina

Fínsko – Kórejská republika 8:1 (2:0, 3:1, 3:0)
Góly: 4. S. Aho (Teräväinen, Riikola), 6. Teräväinen (S. Aho), 29. S. Aho (Rantanen, Teräväinen), 33. Savinainen (S. Aho, Teräväinen), 39. Nutivaara (Pesonen), 47. Mäenalanen (Pesonen, Anttila), 48. K. Kapanen (Rantanen), 54. Pesonen (Mäenalanen, Anttila) – 34. Swift (Radunske)
Vylúčení: 4:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 3:0, rozhodovali: Jeřábek (ČR), Reneau (USA) – R. Jensen (Dán.), B. Oliver (USA), 8930 divákov

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom