Fínky ovládli škandinávske derby, v semifinále ZOH 2018 v Pjongčangu si zahrajú aj ruské hokejistky

Maja Nylen (12), Sara Grahn (1), Petra Nieminen
Švédka Persson Maja Nylen (12) nezabránila fínskej útočníčke Petre Nieminovej prekonať brankárku Saru Grahnovú (1) počas štvrťfinálového zápasu olympijského turnaja žien. Pjongčang, 17. február 2018. Foto: SITA/AP.

PJONGČANG 17. februára (WebNoviny.sk) – Fínky doplnili zoznam semifinalistiek ženského hokejového turnaja na ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu, keď v sobotňajšom škandinávskom derby deklasovali Švédky 7:2.

„Tri korunky“ po prvej tretine zostávali už o tri góly, v druhej inkasovali ďalšie dva, hoci aj im sa podarilo skórovať dvakrát, zápas nezdramatizovali. Fínsko zabojuje o postup do finále proti USA. Švédky si zahrajú o konečné 5. – 8. miesto.

Prelink

Olympijské športovkyne z Ruska postúpili do semifinále, v sobotňajšom štvrťfinálovom súboji si poradili so Švajčiarkami hladko 6:2. O postupe však rozhodli až v tretej tretine, ktorú vyhrali 3:0. Švajčiarky v tomto súboji dokonca viedli 2:1, no už po druhej časti prehrávali 2:3 a v tretej časti inkasovali hneď trikrát.

Hráčky OŠR v semifinále nastúpia proti obhajkyniam zlata Kanaďankám, bronzové zo ZOH 2014 v Soči Švajčiarky čakajú boje v skupine o 5. – 8. miesto.

ZOH 2018 v Pjongčangu

HOKEJ – ŽENY (štvrťfinále)

OŠR – Švajčiarsko 6:2 (1:0, 2:2, 3:0)

Góly: 8. a 54. Šochinová, 34. Kulišovová, 39. Pirogovová, 48. Dergačovová, 60. Sosinová – 21. Müllerová, 32. Stalderová
Vylúčené: 6:4 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 2:0, rozhodovali: CELÁROVÁ (SR), Granová (Švéd.) – Girardová Fabreová (Fr.), Tauriainenová (Fín.)

Fínsko – Švédsko 7:2 (3:0, 2:2, 2:0)

Góly: 12. a 30. Väliläová, 7. Nieminenová, 18. Tapaniová, 28. Karvinenová, 45. Nuutinenová, 58. Hakalaová – 29. Nordinová, 40. Stenbergová
Vylúčené: 2:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Fialová (Švaj.), Guayová (USA) – Pagonová (Slovin.), Svobodová (ČR)