Denmark Hockey Worlds

KODAŇ 6. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti fínskej reprezentácie zvíťazili nad hráčmi Lotyšska jednoznačne 8:1 v nedeľňajšom stretnutí v Herningu v rámci základnej B-skupiny na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku.

„Suomi“ uspeli aj vo svojom druhom zápase na tohtoročnom svetovom šampionáte, v sobotu v prvom súboji zdolali rovnakým výsledkom Kórejskú republiku. Lotyši vo svojom úvodnom meraní síl na MS zvíťazili nad Nórmi 3:2 po predĺžení.

Fíni sa v prvej tretine ujali trojgólového vedenia, presadili sa Sebastian Aho, Veli-Matti Savinainen a Antti Suomela. V druhej dvadsaťminútovke pridali aj druhé góly v zápase Aho so Savinainenom. V tretej časti hry skórovali aj Teuvo Teräväinen a Mikko Rantanen, pričom prvý menovaný sa presadil dvakrát. Jediný zásah do siete fínskeho brankára Villeho Hussa strelil Rihards Bukarts.

Útočník Caroliny Hurricanes Aho si pripísal okrem dvoch presných zásahov aj štyri asistencie a nadviazal na úvodný duel s Kórejskou republikou, kde získal o dve prihrávky menej. Po prvých dvoch stretnutiach má na svojom konte 10 bodov (4+6) a je najproduktívnejším hráčom turnaja. Na druhom mieste je jeho klubový spoluhráč Teräväinen, ktorý získal proti Lotyšom aj Kórejskej republike po štyri body.

Najbližší duel čaká Fínov v utorok o 20.15 h proti Nórom, Lotyšsko nastúpi v rovnaký deň o 16.15 h proti Kórejskej republike.

MS v hokeji 2018 (B-skupina)

• Herning

Lotyšsko – Fínsko 1:8 (0:3, 0:2, 1:3)
Góly: 52. Rihards Bukarts (Balinskis) – 2. Aho (Savinainen), 8. Savinainen (Heiskanen, Aho), 18. Suomela, 28. Aho, 35. Savinainen (Teräväinen, Aho), 47. Teräväinen (Rantanen, Mikael Granlund), 48. Rantanen (Aho, Teräväinen), 52. Teräväinen (Nutivaara, Aho)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Ohlund (Švéd.), Schukies – Kohlmüller (obaja Nem.), R. Jensen (Dán.), 6 174 divákov