Fínsko sprísni imigračnú politiku, otvorí repatriačné centrá

Utečenci
Foto: SITA/AP

Helsinki 8. decembra (WebNoviny.sk) – Fínsko sa chystá sprísniť opatrenia slúžiace na zastavenie prílevu migrantov vrátane otvorenia repatriačných centier umožňujúcich rýchle vyhostenie tých utečencov, ktorým príslušné úrady zamietli žiadosť o azyl. Informovala o tom dnes agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenia fínskych úradov.

Fínske ministerstvo vnútra uviedlo, že zdanlivo neopodstatnené žiadosti o azyl rýchlo vytriedi a takýto uchádzači budú z krajiny vyhostení. Týkať sa to bude napríklad aj tých migrantov, ktorí do Fínska prišli zo susedného Ruska, keďže to fínske úrady považujú za bezpečnú krajinu.

Fínske úrady budú zároveň vykonávať testy na zistenie veku migrantov podozrivých z vydávania sa za mladistvých. Potrestaní budú tiež tí, pri ktorých sa preukáže, že použili sfalšované dokumenty.

Podobné opatrenia, ktoré sa teraz rozhodlo zaviesť Fínsko, už prijali jeho susedia Švédsko a Nórsko. Do Fínska v tomto roku prišlo už okolo 30.000 žiadateľov o azyl, čo je asi desaťnásobne viac než v celom predchádzajúcom roku.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom