Fiodorov a Tretiak boli v slovenskej šatni, zapriali šťastie

Satan fiodorov
Miroslav Šatan (vpravo) a Sergej Fiodorov v slovenskej šatni pred zápasom s Nórskom. Foto: hockeyslovakia.sk

MINSK 14. mája (WEBNOVINY) – Do šatne slovenských hokejistov v Čižovka Arene v bieloruskom Minsku zavítali v stredu po rozkorčuľovaní pred zápasom s Nórskom v rámci MS prezident Ruskej hokejovej federácie Vladislav Tretiak, ďalšia ruská legenda Sergej Fiodorov, bývalý kanadský reprezentant Sean Burke či niekdajšia skvelá americká hokejistka Angela Ruggierová.

Všetko o MS v hokeji nájdete —>>> TU.

Všetci sú spoločne s Francúzom Philippom Bozonom a Čechom Jaroslavom Špačkom členmi komisie športovcov Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Komisii šéfuje Tretiak. Bozon pre starostlivosť o chorého syna a Špaček vzhľadom na povinnosti pri českej reprezentácii na návšteve v šatni chýbali.

Členovia komisie, ktorá funguje od roku 2012, sa zaujímali o postrehy športovcov o napredovaní a propagovaní hokeja. „Chlapci, mali sme dlhé a bohaté kariéry a sme tu, aby ste nás napodobnili. Chceme vám utvoriť také podmienky, aby ste mohli hrať hokej čo najdlhšie, a najmä aby sa táto hra ďalej rozvíjala a bola pre divákov čo najatraktívnejšia. Preto neváhajte vysloviť svoje názory. Zaujíma nás spätná väzba a vaše postrehy,“ povedal podľa webu Slovenského zväzu ľadového hokeja v slovenskej kabíne Sergej Fiodorov, ktorý sa v debate pristavil pri Miroslavovi Šatanovi či Tomášovi Tatarovi.

Šéf komisie Vladislav Tretiak po Fiodorovovom príhovore zaprial slovenským reprezentantom v súboji s Nórmi veľa šťastia. Informácie zverejnil web SZĽH.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Sergej FiodorovTomáš TatarVladislav Tretiak
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia