Firma Apple začala vyrábať tvárové štíty aj pre zdravotníkov, jeden kus zmontujú do dvoch minút

Koronavirus, USA
Foto: SITA/AP

Spoločnosť Apple začala vyrábať ochranné tvárové štíty pre zdravotníkov. Výkonný riaditeľ Tim Cook na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter v nedeľu uviedol, že firma navrhla a začala vyrábať túto pomôcku.

Najskôr zdravotníci, potom svet

Týždenne chce vyprodukovať viac ako milión kusov, ktoré bude najprv posielať zdravotníkom v rámci USA a potom distribuovať do sveta.

Apple už oznámil, že do sveta pošle 20 miliónov tvárových masiek, ktoré majú pomôcť v boji proti šíreniu koronavírusu.

„Je to naozaj globálne úsilie. Neustále spolupracujeme s vládami na všetkých úrovniach, aby sme zabezpečili, že pomoc dorazí tam, kde ju najviac potrebujú,“ uviedol Cook.

Na výrobu používajú aj materiál z Číny

Potvrdil, že prvú zásielku plastových štítov doručili minulý týždeň do niektorých nemocníc v Silicon Valley. Na zmontovanie jedného kusu potrebujú menej ako dve minúty, pričom na výrobu používajú materiály z USA a Číny.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Nedostatok vybavenia a pomôcok hlásia zdravotníci z celého sveta. Pomôcť sa im rozhodli aj mnohé iné spoločnosti, napríklad aj z automobilového priemyslu.

Vo Veľkej Británii prisľúbilo približne 1400 majiteľov 3D tlačiarní, že svoje zariadenia využijú na produkciu tvárových štítov pre členov Národného zdravotníckeho systému (NHS).

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tim Cook
Firmy a inštitúcie Apple