Ilustracny_obr.jpg

Peniaze aj mesiac voľna pre čerstvých rodičov navyše. Nestlé zavádza ďalšie zamestnanecké benefity

Tuzemskí zamestnávatelia poskytujú svojim zamestnancom stále väčšie výhody, počnúc príspevkom na šport pre všetkých členov rodiny až po „flexi days“. Inak tomu nie je ani v Nestlé. Spoločnosť od januára 2022 rozširuje svoju ponuku benefitov pre čerstvých rodičov napríklad o doplácanie rozdielu medzi materským príspevkom a hrubou mzdou či o dlhšie platené voľno.
Nestle_cerealie.jpg

Cereálne raňajky sú pre deti ideálne

Raňajky mali vždy v našej kultúre dôležité miesto. Samozrejme, ich obsah aj množstvo sa v čase menilo. Čoraz rýchlejšie tempo života však viedlo k tomu, že ľudia začali vynechávať raňajky z každodennej stravy, čo so sebou prinieslo hrozbu zdravotných problémov.
New project 8.jpg

Nestlé znižuje svoju ekologickú stopu

Deň Zeme, ktorý sa každoročne oslavuje 22. apríla, je aj pre spoločnosť Nestlé príležitosťou bilancovať, ale aj priblížiť ďalšie plány na znižovanie svojej ekologickej stopy.
Orion.jpg

Kvalitná čokoláda je skvelý dar k MDŽ

Blížiaci sa 8. marec, keď oslávime Medzinárodný deň žien, je opäť skvelou príležitosťou vyznať lásku  úctu nežnejšiemu pohlaviu. A nie sú to vždy iba kvety, ktoré ich môžu potešiť.
02_.jpg

Inovácie prinášajú spotrebiteľom zdravšie potraviny

Obezita, zvlášť detská, je veľkým problémom súčasnosti. Podľa údajov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) má jedno z troch detí nadváhu alebo je obézne. Príčinou je nezdravý životný štýl, teda málo pohybu a čiastočne aj zlé stravovacie návyky. Podľa prieskumu projektu zameraného na zdravú výživu detí „Viem, čo zjem“, až 76% detí u nás konzumuje vyprážané jedlo alebo jedlo z fast foodu aspoň raz za týždeň. Okrem toho štvrtina detí pije denne sladené a dochucované nápoje. Neradostná situácia je aj medzi dospelými, podľa štúdie EHES štvrtina Slovákov trpí obezitou a ďalšia tretina nadváhou.
Vcz_ilustracny obrazok.jpg

Slováci sa v prieskume zhodli na tom, že pohyb iba na telesnej výchove deťom nestačí

V dnešnej dobe nie je ničím výnimočný fakt, že deti už neholdujú športu tak ako kedysi. Až 97 % Slovákov sa jednoznačne zhodlo na tom, že deťom nestačí pohyb len na telesnej výchove, ktorá prebieha dvakrát týždenne. Vyplynulo to z prieskumu projektu zdravej výživy s názvom „Viem, čo zjem“, ktorý už tretí rok prebieha pod taktovkou spoločnosti Nestlé. Ako však deťom ukázať, že šport je pre nich prínosnejší ako čas strávený za počítačom či mobilným telefónom?
20190611_095648.jpg

Predvčerom sa konali tradičné športové hry detí z Centier pre deti a rodiny

V športovom centre v Šamoríne-Čilistove sa predvčerom uskutočnil v poradí už 29. ročník  Celoslovenských športových hier detí z centier pre deti a rodiny. Víťazom sa stalo opäť Centrum pre deti a rodiny v Necpaloch s počtom bodov 151. Podujatie sa konalo pod záštitou ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR Jána Richtera.
Starbucks foto.jpg

Americký kávový gigant mieri už aj do slovenských obchodov

Milovníci kávy Starbucks môžu mať dôvod na radosť. Po svoj obľúbený nápoj už po novom nebudú musieť chodiť iba do kaviarne. Budú si ho môcť vychutnávať kdekoľvek, aj v pohodlí domova. Už onedlho sa totiž kávy tejto obľúbenej značky objavia aj na pultoch predajní na Slovensku.