Fitch zlepšil zaradenie Groupama

Bez názvu
Foto: Groupama S.A.

BRATISLAVA 9. apríla (WBN/PR) – Ratingová agentúra Fitch Ratings zlepšila hodnotenie finančnej sily Groupama S.A. a jej hlavných dcérskych spoločností z BB+ na BBB- a hodnotenie dlhodobého emitenta z BB na BB+.

Podľa tlačového vyhlásenia ratingovej agentúry Fitch je dôvodom zlepšenia hodnotenia fakt, že riaditeľstvo poisťovne Groupama uskutočnilo opatrenia na oživenie finančných trhov a podarilo sa im obnoviť svoju platobnú schopnosť. Počas roka 2012 sa finančné výsledky skupiny Groupama rýchlo zlepšovali, vďaka čomu jej hodnotenie ratingová agentúra neobvykle zlepšila.

K prehodnoteniu ratingu spoločnosti Groupama prišlo v decembri 2012 vzhľadom na výrazné zlepšenie záručného kapitálu. Zlepšenie nastalo po drastických reštrukturalizačných krokoch vyplývajúcich z finančných ťažkostí v roku 2011.

Agentúra zlepšila hodnotenie dvoch podriadených inštrumentov, dlhopisov emitovaných Groupama S.A. z B+, respektíve z B- na BB- a v súvislosti s týmito cennými papiermi stiahla hodnotenie negatívnej vyhliadky z 27. septembra 2011.

Zlepšenie zaradenia odzrkadľuje výrazné zlepšenie záručného kapitálu skupiny Groupama na konci roka 2012. Oproti nízkej úrovni v predošlom období sa ukazovateľ podľa solventnosti I zvýšil zo 107 percent na 179 percent.

Za zlepšenie vďačí Groupama krokom, ktoré uskutočnilo riaditeľstvo a konjunktúre finančných trhov,“ uviedla agentúra Fitch vo svojom vyhlásení. Výhliadky skupiny sú odteraz stabilné.

Vyššie zaradenie podriadených dlhopisov odzrkadľuje očakávanie agentúry, podľa ktorej sa v budúcnosti uskutoční vyplácanie kupónov. Ak Groupama splní vyplácanie kupónov splatných 22.októbra 2013, Fitch pravdepodobne zlepší hodnotenie týchto papierov na BB-.

Zaradenie môže ďalej zlepšovať nárast ukazovateľa kapitálu podľa solventnosti I nad 180 percent do konca roku 2013, priaznivý vývoj pomeru vlastného a cudzieho kapitálu a pozitívny výsledok prevádzky za celý rok 2013.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Fitch Ratings