Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Benova flasikova smer
Europoslankyňa Monika Flašíková Beňová. Foto: SITA/Ján Slovák
7. júla 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Flašíková Beňová chce sebaoslavné reči, tvrdia europoslanci

BRATISLAVA 8. júla (WEBNOVINY) – Slová europoslankyne Moniky Flašíkovej Beňovej (Smer-SD) o tom, že všetci trinásti slovenskí poslanci europarlamentu chcú listom požiadať predsedu Národnej rady SR Pavla Pašku o vystupovanie v slovenskom parlamente, nie sú založené na pravde.

Tvrdia to stranícki kolegovia Flašíkovej Beňovej europoslanci Boris Zala a Monika Smolková. „Toto vyhlásenie sa nezakladá na pravde, osobne sme nijaký list nepripravovali a už v rozhovore, ktorý sme mali na schôdzi v Štrasburgu, sme jasne vyjadrili názor, že takýto list nepodporíme. List je doslovne zameraný na sebaprezentáciu europoslancov, čo nepokladáme za účelné,“ uvádza sa v spoločnom vyhlásení obidvoch poslancov, ktoré poskytli médiám.

Beňová vraj v liste povedala nepravdu

Zala a Smolková navrhujú, aby bola jedenkrát ročne rozprava v NR SR o postavení Slovenska v Európskej únii. „Na tejto rozprave by mali právo vystúpiť aj europoslanci. Vecne k téme, ktorá sa dotýka životných záujmov Slovenska. Sme zásadne proti tomu, aby sa pôda Národnej rady SR zmenila na sebaoslavné reči europoslancov,“ ukončili.

„Dohodli sme sa na jednej dobrej myšlienke, všetci trinásti poslanci za Slovensko sme pripravili list, aby umožnil europoslancom vystúpiť v nejakých časových intervaloch v pléne národnej rady. Bol by to jeden z priestorov, kde by mohli zaznieť informácie o našej činnosti,“ uviedla Flašíková Beňová cez víkend v relácii Rozhlasu a televízie Slovenska O 5 minút 12. List pre Pašku by mali podľa jej slov dokončiť v pondelok.

Štefanec riešil aj nízku účasť

Podpredsedu SDKÚ-DS a europoslanca Ivana Štefanca nepríjemne prekvapila verejná hádka europoslancov za Smer-SD. „Verejné hádanie sa o možnosti pre europoslancov vystúpiť v NR SR považujem za nedôstojné a nehodné postavenia člena Európskeho parlamentu. Cieľom iniciatívy, pod ktorú som sa podpísal aj ja, je predsa zvýšiť povedomie slovenských občanov o európskych témach,“ hovorí Štefanec.

Podľa neho rekordne nízka účasť slovenských voličov v májových eurovoľbách potvrdila, že je potrebné viac sa rozprávať o práci poslancov v Bruseli či fungovaní Európskej únie a tvorbe európskej legislatívy. „Je dôležité, aby táto téma dostala aj patričnú dôstojnosť a bola vedená na pôde NR SR,“ dodal.

Odporúčané články

Maňka a Nagy valcujú Sulíka, je populista a mal by študovať Parlament neumožní europoslancom vystupovať v národnej rade

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...