Florbalové majstrovstvá žien budú v roku 2017 na Slovensku

Florbal
Foto: Lukáš Bednár

BRATISLAVA 10. septembra (WEBNOVINY) – Medzinárodná florbalová federácia (IFF) pridelila organizáciu majstrovstiev sveta žien vo florbale v roku 2017 Slovensku. Informuje o tom oficiálny web Slovenského florbalového zväzu (SFZ). Pred rokom sa ženský šampionát konal v Česku, v tom nasledujúcom ho bude hostiť fínske Tampere.

„Je to veľký úspech, pretože sme kandidovali už viackrát, no až teraz sme v kategórii žien dosiahli cieľ,“ uviedol manažér slovenskej reprezentácie Teodor Turay.

IFF počas madridského kvalifikačného turnaja juniorov o účasť na budúcoročných MS vo Švédsku ďalej rozhodla o tom, že slovenská mužská reprezentácia môže štartovať na najbližšom svetovom šampionáte.

„Slovenský florbalový zväz si do konania zasadnutia vyrovnal všetky záväzky voči federácii, ktorá na základe tejto skutočnosti oficiálne povolila účasť mužskej reprezentácie na najbližších majstrovstvách sveta, ktoré sa budú konať v decembri vo Švédsku. Do konca septembra majú problém ešte Nemci s Rusmi, ktorí tiež musia riešiť svoje záväzky. Okrem nich to čaká aj Maďarov, v dnešných časoch to nemá nikto jednoduché,“ dodal Teodor Turay, ktorý sa zúčastnil na kvalifikácii vo funkcii dozorcu nad organizáciou podujatia za IFF.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom