Florence and the Machine ovládli albumový rebríček

Bez názvu
Florence and the Machine Foto: SITA/AP

Britský rebríček albumov (30. októbra 2011 – 5. novembra 2011):

1. Florence and the Machine – Ceremonials

2. Coldplay – Mylo Xyloto

3. Professor Green – At Your Inconvenience

4. Noel Gallagher’s High Flying Birds – Noel Gallagher’s High Flying Birds

5. Michael Bublé – Christmas

6. Alfie Boe – Alfie

7. Adele – 21

8. Ed Sheeran – +

9. Rizzle Kicks – Stereo Typical

10. Manic Street Preachers – National Treasures – The Complete

BRATISLAVA 7. novembra (WEBNOVINY) – Britská formácia Florence and the Machine debutuje so svojou druhou štúdiovkou Ceremonials na vrchole britského albumového rebríčka, odkiaľ vytlačila skupinu Coldplay s ich piatym albumom Mylo Xyloto.

Nahrávka Ceremonials sa dostala do obchodov 28. októbra a obsahuje dvanásť skladieb, z ktorých tri – What The Water Gave Me, Shake it Out a No Light, No Light – už vyšli ako single. Na albume kapely združenej okolo 25-ročnej speváčky Florence Welch sa ako producent podieľal Paul Epworth, ktorý už spolupracoval s Adele a Bloc Party. Epworth sa ako spoluproducent podieľal aj na debutovej nahrávke Florence and the Machine s názvom Lungs (2009).

Na druhej priečke aktuálneho vydania UK Chartu sa nachádza spomínaná britská kapela Coldplay s nahrávkou Mylo Xyloto, ktorá pred týždňom debutovala na jednotke. Na trojke sa nachádza ďalšia novinka, ktorou je druhá štúdiovka britského rappera Professora Greena s názvom At Your Inconvenience.

Z dvojky na štvorku klesol album Noel Gallagher’s High Flying Birds rovnomennej formácie združenej okolo bývalého člena skupiny Oasis Noela Gallaghera a prvú päťku uzatvára kanadský spevák Michael Bublé s nahrávkou Christmas.

Do Top 10 sa okrem Florence and the Machine a Professora Greena dostali tento týždeň aj ďalšie tri novinky – album Alfie britského tenoristu Alfieho Boea na šestke, debutová nahrávka skupiny Rizzle Kicks s názvom Stereo Typical na deviatke a kompilácia National Treasures – The Complete Singles waleskej kapely Manic Street Preachers na desiatom mieste.

Informácie zverejnila webstránka www.theofficialcharts.com.

https://www.youtube.com/watch?v=WYZw7fD5_Ro

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ed SheeranFlorence WelchMichael Bublé