Florence and the Machine pomenovali druhú štúdiovku

Florence and the Machine
Florence and the Machine Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 14. septembra (WEBNOVINY) – Očakávaný druhý štúdiový album britskej formácie Florence and the Machine sa bude volať Ceremonials. Okrem názvu skupina zverejnila aj predbežný tracklist nahrávky, ktorá by mala obsahovať dovedna 13 skladieb vrátane singla What the Water Gave Me. Dnes vyšiel už aj druhý singel z albumu – skladba Shake it Out. Pôvodne mala štúdiovka vyjsť 7. novembra, no podľa informácií internetového obchodu iTunes by mala byť k dispozícii už 31. októbra. Na druhej nahrávke kapely združenej okolo charizmatickej 25-ročnej speváčky Florence Welch je ako producent podpísaný Paul Epworth, ktorý už spolupracoval s Adele a Bloc Party.

Podieľal sa aj na debute Florence and the Machine s názvom Lungs (2009), no „iba“ ako spoluproducent. Epworth novinku označil ako album, na ktorom nie je ani jedna slabá pesnička. Welch si pri komponovaní skladieb na druhý album podľa vlastných slov dávala pozor na to, aby ich vedela adekvátne interpretovať naživo, čo vraj pri prvej nahrávke vôbec neriešila. Album formácia nahrávala v slávnych Abbey Road Studios v Londýne.

Z debutu Lungs predala skupina Florence and the Machine len v Spojených štátoch amerických vyše 740-tisíc kópií, jej singel Dog Days Are Over si tam legálne stiahlo takmer 1,8 milióna ľudí. Vo Veľkej Británii sa s touto nahrávkou dostala na prvé miesto v UK Charte a dosiahla štyrikrát platinu. Z albumu vyšli single Kiss with a Fist, Dog Days Are Over, Rabbit Heart (Raise It Up), Drumming Song, Cosmic Love a You’ve Got the Love. V roku 2010 sa ich debut dostal na trh ako dvojCD pod názvom Between Two Lungs, doplnený bol o živé verzie skladieb, ich remixy a ďalší bonusový materiál. Z tohto albumu vydali Florence and the Machine singel Heavy in Your Arms. Na svojom konte má skupina dve BRIT Awards, dve Q Awards, Meteor Music Award, MTV Video Music Award a za album Lungs bola nominovaná aj na Mercury Prize.

Informácie zverejnila webová stránka NME.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Florence Welch