Florida a Georgia sa pripravujú na vpád hurikánu Irma, z pobreží evakuujú obyvateľov

Hurikan Irma
Florida sa pripravuje na hurikán Irma. Foto: SITA/AP

MIAMI 7. septembra (WebNoviny.sk) – Americké štáty Florida a Georgia sa obávajú najhoršieho.

V noci z piatka na sobotu by na pobrežie USA mal podľa všetkého udrieť hurikán Irma, ktorý momentálne pustoší ostrovy Karibiku, vyžiadal si už šesť ľudských životov a na miestach, ktorými prejde oko hurikánu, zanecháva po sebe iba hromadu trosiek.

Guvernéri Floridy aj Georgie už vyzvali obyvateľov pobrežných oblastí na evakuáciu, na Floride sa už na cestách vedúcich od pobrežia začali tvoria nekonečné kolóny áut a mnohé benzínky hlásia nedostatok paliva. „Bez ohľadu na to, na akom pobreží žijete, buďte pripravení na evakuáciu,“ vyhlásil vo štvrtok guvernér Floridy Rick Scott. Jeho odporúčanie už vypočulo podľa údajov amerických médií najmenej 31-tisíc obyvateľov floridského pobrežia.

Guvernér Georgie Nathan Deal dokonca nariadil povinnú evakuáciu všetkých oblastí na východ od diaľnice Interstate 95 a vyhlásil, že na diaľniciach sa dočasne nebude vyberať mýto, aby sa zrýchlil a uľahčil presun obyvateľstva do bezpečnejších oblastí. Deal vyhlásil, že všetci občania, ktorí uvažujú nad evakuáciou, „musia odísť hneď“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom