Fluryová prekvapivo triumfovala v super G, preteky v St. Moritzi výrazne ovplyvnil vietor

Jasmine Fluryová
Jasmine Fluryová počas pretekov super G v rámci Svetového pohára alpských lyžiarok vo švajčiarskom St. Moritzi. Foto: SITA/AP

ST. MORITZ 9. decembra (WebNoviny.sk) – Prekvapujúcim triumfom domácej pretekárky Jasmine Fluryovej sa skončil sobotňajší super G v rámci Svetového pohára alpských lyžiarok vo švajčiarskom St. Moritzi.

Fluryová zvíťazila s náskokom 10 stotín sekundy pred krajankou Michelle Gisinovou a 16 stotín pred líderkou priebežného poradia tejto disciplíny Tinou Weiratherovou z Lichtenštajnska.

Preteky, ktoré výrazne ovplyvnil nárazový vietor najmä v spodnej časti zjazdovky Engiadina, sa nie celkom vydarili líderke a zároveň obhajkyni celkového prvenstva vo Svetovom pohári Američanke Mikaele Shiffrinovej. Skončila dvadsiata s odstupom 1,37 s na víťazku. Jazdilo sa na skrátenej trati, preteky boli pre silný vietor viackrát prerušené.

Jediná Slovenka v štartovnej aj výsledkovej listine Barbara Kantorová obsadila posledné klasifikované 54. miesto s mankom 4,49 s na víťazku.

Dvadsaťštyriročná Fluryová absolvovala v St. Moritzi 27. preteky Svetového pohára v kariére a dosiaľ nikdy nestála na pódiu pre tri najlepšie. Jej výsledkovým maximom doteraz bolo 5. miesto zo super G z kórejského Čongsonu v marci tohto roku. „Na štarte sa mi zasekla vnútorná lyža, bolo to trochu komické. Celkovo som využila dobré podmienky počas mojej jazdy, čo sa nedá povedať o všetkých pretekárkach. Niektoré mali smolu a nebolo to férové,“ uviedla Jasmine Fluryová v prvej reakcii na webe laola1.at.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní

  • St. Moritz (Švaj.)

Super G žien: 1. Jasmine Fluryová 1:02,59 min, 2. Michelle Gisinová (obe Švaj.) +0,10 s, 3. Tina Weiratherová (Licht.) +0,16, 4. Federica Brignoneová (Tal.) +0,34, 5. Anna Veithová (Rak.) +0,55, 6. Viktoria Rebensburgová (Rak.) +0,59,… 20. Mikaela Shiffrinová (USA) +1,37,… 54. Barbara Kantorová (SR) +4,49.

Poradie vo Svetovom pohári (po 8 z 39 pretekov): 1. Mikaela Shiffrinová USA) 521 bodov, 2. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 376, 3.Tina Weiratherová (Licht.) 294, 4. Michelle Gisinová (Švaj.) 232, 5. Petra Vlhová (SR) 221, 6. Tessa Worleyová (Fr.) 202.

Hodnotenie super G (po 2 z 8 pretekov): 1. Tina Weiratherová (Licht.) 160 bodov, 2. Jasmine Fluryová (Švaj.) 136, 3. Michelle Gisinová (Švaj.) 98, 4. Tessa Worleyová (Fr.) po 82, 5. Nicole Schmidhoferová (Rak.) a Lara Gutová (Švaj.) po 80.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anna VeithováBarbara KantorováFederica BrignoneováJasmine FluryováLara GutováMichelle GisinováMikaela ShiffrinováPetra VlhováTessa WorleyováViktoria Rebensburgová