Foo Fighters dali termín koncertu, organizujú ho priaznivci

Foo fighters
Dave Grohl z kapely The Foo Fighters. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 4. septembra (WEBNOVINY) – Americká kapela Foo Fighters oznámila termín avizovaného koncertu v Richmonde vo Virgínii, ktorý zorganizovali priamo jej priaznivci. Skupina sa tam predstaví 17. septembra v National Theatre s kapacitou 1500 ľudí.

Pre Foo Fighters pôjde o prvé takéto vystúpenie. Frontman Dave Grohl však ešte v júli naznačil, že v budúcnosti možno odohrajú viac koncertov zorganizovaných fanúšikmi. Podľa neho môže práve tento formát predstavovať budúcnosť živých vystúpení.

Video: Foo Fighters – Best Of You

Kapelu Foo Fighters založil multiinštrumentalista Dave Grohl v roku 1994. Urobil tak po tom, ako zomrel Kurt Cobain – frontman legendárnej Nirvany, kde Grohl pôsobil ako bubeník. Skupina má na konte zatiaľ sedem štúdiových albumov – Foo Fighters (1995), The Colour And The Shape (1997), There Is Nothing Left To Lose (1999), One By One (2002), In Your Honor (2005), Echoes, Silence, Patience & Grace (2007) a Wasting Light (2011).

Ich ôsma štúdiovka s názvom Sonic Highways vyjde 10. novembra. Foo Fighters zatiaľ 25 ráz nominovali na prestížne hudobné ceny Grammy, pričom jedenásť nominácií sa im podarilo premeniť na sošky.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dave GrohlKurt Cobain