Foo Fighters zverejnili singel Something From Nothing

Dave grohl foo fighters
Spevák kapely Foo Fighters Dave Grohl rozpráva o dokumente Foo Fighters: Sonic Highways počas šou BBC America 2014 Summer TCA. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 17. októbra (WEBNOVINY) – Americká kapela Foo Fighters zverejnila skladbu Something From Nothing. Pieseň nahrali v štúdiu Electrical Audio v Chicagu s uznávaným producentom Steveom Albinim. Something From Nothing je prvý singel z očakávaného albumu Sonic Highways, ktorý formácia plánuje uviesť na trh 10. novembra. Štúdiovka bude obsahovať osem skladieb, pričom každú z nich nahrali v inom americkom meste.

Hudobníci predtým ukážku piesne Something From Nothing ponúkli v traileri dokumentárneho seriálu Sonic Highways, ktorý bude mať premiéru v piatok v USA na HBO. Projekt bude mať osem epizód, ktoré zachytávajú nahrávanie spomínaného rovnomenného albumu. O réžiu diela sa postaral líder formácie Dave Grohl.

Video: Foo Fighters – Something From Nothing

Kapelu Foo Fighters založil multiinštrumentalista Dave Grohl v roku 1994. Urobil tak po tom, ako zomrel Kurt Cobain – frontman legendárnej Nirvany, kde Grohl pôsobil ako bubeník. Skupina má na konte zatiaľ sedem štúdiových albumov – Foo Fighters (1995), The Colour And The Shape (1997), There Is Nothing Left To Lose (1999), One By One (2002), In Your Honor (2005), Echoes, Silence, Patience & Grace (2007) a Wasting Light (2011). Foo Fighters doteraz 25 ráz nominovali na prestížne hudobné ceny Grammy, pričom jedenásť nominácií sa im podarilo premeniť na sošky.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dave GrohlKurt Cobain