Foo Fighters zverejnili trailer k dokumentu Sonic Highways

Foo Fighters
Skupina Foo Fighters na 54. udeľovaní hudobných cien Grammy 12. februára v Los Angeles. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 22. augusta (WEBNOVINY) – Americká rocková kapela Foo Fighters zverejnila trailer k dokumentárnemu seriálu Sonic Highways. Projekt bude mať osem epizód, ktoré zachytávajú nahrávanie očakávaného rovnomenného albumu formácie. Premiéra dokumentu je naplánovaná na 17. októbra.

V novinke je možné vidieť okrem členov skupiny aj Dolly Parton, Willieho Nelsona, Butcha Viga, Ricka Rubina, Pharrella Williamsa, Buddyho Guya, Dana Auerbacha alebo Baracka Obamu. Trailer tiež ponúka ukážku skladby Something From Nothing zo spomínanej štúdiovky, ktorá by mala vyjsť 10. novembra a bude obsahovať osem piesní, pričom každú z nich skupina nahrala v inom americkom meste.

Video: Trailer k dokumentárnemu seriálu Sonic Highways
Kapelu
Foo Fighters

založil multiinštrumentalista Dave Grohl v roku 1994. Urobil tak po tom, ako zomrel Kurt Cobain – frontman legendárnej Nirvany, kde Grohl pôsobil ako bubeník.

Skupina má na konte zatiaľ sedem štúdiových albumov – Foo Fighters (1995), The Colour And The Shape (1997), There Is Nothing Left To Lose (1999), One By One (2002), In Your Honor (2005), Echoes, Silence, Patience & Grace (2007) a Wasting Light (2011). Zatiaľ ich dovedna 25 ráz nominovali na prestížne hudobné ceny Grammy, pričom jedenásť nominácií sa im podarilo premeniť na sošky.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dave GrohlKurt Cobain