FORBES: Najvplyvnejšou celebritou je Oprah Winfrey

Oprah Winfrey

BRATISLAVA 29. júna (WEBNOVINY) – Na vrchol rebríčka Najvplyvnejších celebrít magazínu Forbes sa po ročnej prestávke vrátila moderátorka, producentka a filantropka Oprah Winfrey. Prestížnemu zoznamu tak s odhadovanými zárobkami vo výške 315 miliónov amerických dolárov (asi 255,15 milióna eur) vládne už po štvrtý raz, keď minuloročná víťazka – herečka Angelina Jolie klesla aktuálne až na 18. priečku. Tri miesta v prvej päťke pritom obsadili ženy. Na dvojke skončila s 87 miliónmi dolárov (asi 70,47 milióna eur) r’n’b speváčka Beyoncé Knowles, ktorej patrila v minulom roku štvrtá priečka. Trojku obsadil režisér, scenárista a producent James Cameron, ktorý sa do rebríčka Forbes vrátil po prvý raz od roku 1999. Na štvrtej priečke debutuje speváčka Lady Gaga s odhadovanými minuloročnými príjmami vo výške 62 miliónov dolárov (asi 50,22 milióna eur). Prvú päťku uzatvára, rovnako ako v minuloročnom rebríčku, golfista Tiger Woods a to napriek škandálu s neverou, pre ktorý stratil niekoľko lukratívnych kontraktov. Ďalej nasledujú speváčka Britney Spears, skupina U2, oscarová herečka Sandra Bullock, ktorej v minuloročnom rebríčku patrila až 92. priečka, herec Johnny Depp a speváčka Madonna, ktorá oproti minulému roku klesla o sedem miest. Do rebríčka sa po prvý raz v kariére dostali aj hviezdy filmových adaptácií romantickej upírskej ságy Twilight Kristen Stewart (66. miesto) a Robert Pattinson (50. miesto).

Napriek svetovej finančnej kríze ostávajú podľa Forbesu zárobky celebrít „pozoruhodne odolné„. Magazín zostavoval rebríček na základe príjmov osobností za ostatných 12 mesiacov, ktoré súviseli so zábavným priemyslom, pričom zohľadnil aj ich prezentáciu v tlači, televízii, rozhlase, na internete i sociálnych sieťach ako Facebook a Twitter. Kompletný rebríček je k dispozícii na webovej stránke www.forbes.com/celebs.

Desať najvplyvnejších celebrít roka 2010 podľa magazínu Forbes:

1. Oprah Winfrey

2. Beyoncé Knowles

3. James Cameron

4. Lady Gaga

5. Tiger Woods

6. Britney Spears

7. U2

8. Sandra Bullock

9. Johnny Depp

10. Madonna

SITA/Reuters

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angelina JolieBeyoncé KnowlesBritney SpearsJames CameronJohnny DeppKristen StewartLady GagaOprah WinfreyRobert PattinsonSandra BullockTiger Woods
Firmy a inštitúcie Forbes