Formula 1 by sa mohla jazdiť aj v Petrohrade, prezident Putin plánuje postaviť nový okruh

Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir Putin na stupňoch pre víťazov Veľkej ceny Ruska v Soči. Foto: archívne, SITA/AP.

Ruský prezident Vladimir Putin má v pláne postaviť v Petrohrade nový pretekársky okruh, na ktorom by sa v budúcnosti mohla konať Veľká cena Ruska motoristickej formuly 1.

Tá sa v kalendári F1 nachádza od roku 2014, jej dejiskom podľa aktuálne platného sedemročného kontraktu je autodróm neďaleko Olympijského parku v Soči.

Soči nemá až také prestížne renomé

Ako uviedol web britského denníka Daily Mail, mesto Soči je medzi turistami veľmi populárne a v ostatných rokoch sa dosť výrazne rozvinulo.

Poloha na brehoch Čierneho mora znamená, že mnoho fanúšikov kombinuje prítomnosť na VC Ruska s dovolenkou.

Soči však nemá až také prestížne medzinárodné renomé ako druhé najväčšie ruské mesto Petrohrad, v ktorom sa na budúci rok okrem iného uskutočnia aj štyri stretnutia futbalových majstrovstiev Európy.

Petrohrad sa spomínal už pred 10 rokmi

Myšlienka vybudovania trate v Petrohrade bola témou dialógov už pred desiatimi rokmi. Vtedajší šéf F1 Bernie Ecclestone po dlhoročnej snahe dokázal vstúpiť na ruskú scénu. Avšak, v tom čase dostalo Soči prednosť pred Putinovým rodiskom.

Aj keď sú preteky v Soči považované za moderné, zo strany priaznivcov motoristického športu často dostávajú prívlastok „nudné“. Práve zmena dejiska VC Ruska by tak mohla mať pozitívny vplyv na kvalitu ponúkaného produktu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bernie EcclestoneVladimir Putin