Foto: Americké štáty vyhlásili pre extrémne mrazy mimoriadny stav, teploty sú nižšie ako v Antarktíde

Chicago, mrazy
Americký Stredozápad zápasí v týchto dňoch s extrémnymi mrazmi. Zamrzlo aj jazero Michigan v Chicagu. Chicago, 30. január 2019. Foto: SITA/AP

WASHINGTON 31. januára (WebNoviny.sk) – Americký Stredozápad zápasí v týchto dňoch s extrémnymi mrazmi. Arktické počasie si už vo viacerých štátoch vyžiadalo najmenej osem obetí.

Teploty v Chicagu klesli na mínus 30 stupňov Celzia, čo je menej než v niektorých častiach Antarktídy, v Severnej Dakote dokonca na mínus 37 stupňov Celzia. Silné mrazy majú zasiahnuť až 250 miliónov Američanov, pričom asi 90 miliónov z nich pocíti teploty pod mínus 17 stupňov Celzia.

Sneh padal počas stredy v oblasti od Veľkých jazier až po Nové Anglicko, pre štát Wisconsin predpovedali meteorológovia až 60-centimetrovú snehovú nádielku.

Mimoriadny stav vyhlásili úrady tak v štátoch na Stredozápade, vo Wisconsine, Michigane a Illinois, ako aj v normálne teplejších štátoch na juhu, ako sú Alabama a Mississippi. Výrazné oteplenie nepredpokladajú meteorológovia ani v najbližších dňoch.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom