Foto: Anastasia Kuzminová v zlatých pretekoch s hromadným štartom v Pjongčangu

ZOH 2018: Biatlon žžien na 12,5 km
Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová počas pretekov s hromadným štartom na 12,5 km na zimnej olympiáde v Pjongčangu. Pjongčang, 17. február 2018. Foto: SITA/AP.

PJONGČANG 17. februára (WebNoviny.sk) – Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová v sobotu na zimnej olympiáde v Pjongčangu obohatila svoju medailovú zbierku o ďalšie zlato. Tridsaťtriročná rodáčka z ruského Ťumeňa už teda má pod piatimi kruhmi medailovú bilanciu 3-3-0, z toho v areáli Alpensia 1-2-0.

Prelink

Pridala zlato k miestnym striebram zo stíhacích a vytrvalostných pretekov, v úvodnom šprinte bola vo „veternej lotérii“ na 13. pozícii. Zlato má aj z rýchlostných pretekov vo Vancouveri 2010 a Soči 2014, zbierku kompletizuje stíhačkové striebro spred ôsmich rokov z Kanady.

So šiestimi pódiovými umiestneniami je Kuzminová (uvedených 3-3-0) už osamotene na prvej priečke pred vodným slalomárom Michalom Martikánom (2-2-1) na čele slovenskej olympijskej histórie podľa počtu kovov. Dosiaľ rekordné tri zlaté bratov Pavla a Petra Hochschornerovcov takisto z divokej vody (3-0-1) vyrovnala a zároveň hneď aj tromfla celkovo bohatšou zbierkou.

Kuzminová sa s troma zlatými olympijskými medailami dotiahla na historickú druhú priečku v tomto odvetví k Domračevovej a Francúzovi Martinovi Fourcadovi, na čele je Nór Ole Einar Björndalen s piatimi najcennejšími kovmi.

Len Kuzminová a Björndalen majú aspoň jednu olympijskú medailu zo všetkých štyroch individuálnych disciplín. Viac medailí spod piatich kruhov v individuálnych súpereniach ako Slovenka má práve len Björndalen – 9 (5-3-1). Nasledujú Domračevová, Nemka Uschi Dislová a M. Fourcade (po 5).

ZOH 2018: Biatlon žžien na 12,5 km
Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová počas pretekov s hromadným štartom na 12,5 km na zimnej olympiáde v Pjongčangu. Pjongčang, 17. február 2018. Foto: SITA/AP.
ZOH 2018: Biatlon žžien na 12,5 km
Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová v cieli pretekov na 12,5 km s hromadným štartom na ZOH 2018 v juhokórejskom Pjongčangu. Pjongčang, 17. február 2018. Foto: SITA/Martin Medňanský
Anastasia Kuzminová
Slovenská biatlonistka sa na stupňoch pre víťazky teší zo zisku zlatej medaily v pretekoch s hromadným štartom na 12,5 km. Pjongčang, 17. február 2018. Foto: SITA/AP.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anastasia KuzminováOle Einar Björndalen