Foto: Automobilka Jaguar Land Rover v Nitre predstavila nový Land Rover Defender

PRIEMYSEL: Slovenská premiéra Land Rover Defender
Detail nového terénneho vozidla Land Rover Defender počas Slovenskej premiéry vo výrobnom závode Jaguár Land Rover pri Nitre, kde sa bude model vyrábať. Dolné Hony, 10. september 2019. Foto: SITA/Martin Havran.

Automobilka Jaguar Land Rover v Nitre predstavila v utorok nový Land Rover Defender.

„Nový Defender bude k dispozícii na 128 globálnych trhoch a spĺňa alebo prekračuje najprísnejšie požiadavky na emisie a bezpečnosť na svete,“ uviedol pri predstavení modelu obchodný riaditeľ automobilky Felix Bräutigam.

Nový Defender 110 s pohonom 4×4 bude nasledovať model Defender 90 s krátkym rázvorom kolies a v roku 2020 sa k sérii pripojí niekoľko praktických úžitkových modelov.

Pri uvedení na trh obsahuje benzínová zostava štvorvalec a výkonný šesťvalec. Alternatívne si môžu zákazníci vybrať z dvoch štvorvalcových dieselových motorov. Pohonná jednotka Plug-in Hybrid Electric Vehicle na čisto elektrickom pohone doplní produkciu budúci rok.

Jaguar Land Rover

… otvoril svoj závod v Nitre v októbri 2018. Investícia dosiahla 1,4 mld. eur. Aktuálne pracuje v automobilke už takmer 2 600 zamestnancov.

V roku 2018 predal Jaguar Land Rover v 128 krajinách sveta takmer 600 tis. vozidiel. Výrobu sústreďuje v Spojenom kráľovstve a v ďalších závodoch v Číne, Brazílii, Indii, Rakúsku a na Slovensku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Felix Bräutigam