Foto: Britská moreplavkyňa je už na pevnine, po búrke ju zachránila čínska nákladná loď

Susie Goodall
Britská moreplavkyňa Susie Goodall Foto: twitter.com

SANTIAGO 14. decembra (WebNoviny.sk) – Šťastný koniec malo dramatické námorné dobrodružstvo britskej moreplavkyne Susie Goodall, ktorej jachtu minulý týždeň postihla v Južnom ľadovom oceáne silná búrka, pripravila ju o stožiar a stratila pri nej vedomie.

Po tom, ako ju koncom minulého týždňa asi 3 200 kilometrov na západ od Mysu Horn na južnom cípe juhoamerického kontinentu zachránila čínska nákladná loď MV Tian Fu, sa Goodall v piatok konečne ocitla na pevnine, konkrétne v meste Punta Arenas na juhu Čile. Britská moreplavkyňa sa tu zvítala so svojou matkou a bratom a obaja spolu s ňou nastúpili do sanitky, ktorá ju odviezla na vyšetrenie.

Goodall sa zúčastňovala na Golden Globe Race, závodoch v plavbe okolo sveta, ktoré sa v tomto roku konajú na počesť 50. výročia Sunday Times Golden Globe Race. Tento legendárny závod sa uskutočnil v rokoch 1968 až 1969 a bol prvým závodom v plavbe okolo sveta.

Väčšina účastníkov tohtoročného spomienkového podujatia preteká na podobných jachtách s podobným vybavením, aké mali účastníci originálnej plavby pred 50 rokmi.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom