Foto: Colníci likvidovali falzifikáty, do čistiarne odpadových vôd vyliali 250 litrov alkoholu

Likvidácia falzifikátov
Do čistiarne odpadových vôd vyliali colníci takmer 250 litrov alkoholu. Foto: SITA/FS SR

BRATISLAVA/TRENČÍN 6. decembra (WebNoviny.sk) – Trenčianski colníci likvidovali tovar, ktorý prepadol v prospech štátu. Išlo o alkohol, cigarety, tabakové výrobky a drobný tovar vykazujúci znaky falzifikátov.

V spaľovni skončilo viac ako tisíc kusov falzifikátov najmä textilného tovaru, obuvi a hračiek. Likvidovali aj falošné rubikove kocky, uteráky alebo mopy na dlážku “Burberry“.

Vyliali 250 litrov alkoholu

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Colného úradu Trenčín Renáta Peťovská, rovnako skončili aj cigarety a tabak, konkrétne 67 spotrebiteľských balení cigariet, 714 spotrebiteľských balení tabaku a ďalších 272 kg tabakových výrobkov.

Tie nemali kontrolné známky alebo držiteľ nevedel preukázať ich pôvod a spôsob nadobudnutia. Do čistiarne odpadových vôd vyliali takmer 250 litrov alkoholu, pretože ani v tomto prípade nebol preukázaný pôvod a spôsob jeho nadobudnutia.

Riziko zadržania tovaru

V predvianočnom čase vrcholí nákupná horúčka. Colníci preto upozorňujú na ostražitosť pri nákupoch, aby radosť z ušetrených peňazí za síce lacnejší, ale „fejkový“ tovar, netrvala len krátko.

Nízka kvalita výrobkov a riziko zadržania tovaru z dôvodu podozrenia z porušovania práv duševného vlastníctva hrozí pri internetových nákupoch, najmä tovaru s pôvodom z Číny i pri nákupoch na trhoviskách.

Likvidácia falzifikátov
Trenčianski colníci likvidovali tovar, ktorý prepadol v prospech štátu. Likvidovali aj falošné rubikove kocky, uteráky alebo mopy na dlážku “Burberry“. Foto: SITA/FS SR

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom