Foto: Colours of Ostrava 2019 nebol len o The Cure a víle Florence, ponúkol aj ďalšie hudobné zážitky

Colours of Ostrava 2019
Foto: Zdenko Hanout - koláž WBN.

Legendárna kapela The Cure, bosá víla Florence, temperamentná Rosalía, magický Ólafur Arnalds, tanec medzi kvapkami dažďa s Years & Years, sympatické MØ či ZAZ, ale aj Tom Walker, Rag’n’Bone Man aj skupina Kryštof.

Festival Colours of Ostrava 2019 ponúkol skvelé koncerty, ale aj diskusie v rámci medzinárodného fóra Meltingpot, divadlá, workshopy, filmy, výtvarné inštalácie a ďalšie sprievodné aktivity. To všetko si mohli návštevníci vychutnať v úchvatnom industriálnom areáli ostravských Dolních Vítkovic.

Výnimočné hudobné zážitky

Výnimočné hudobné zážitky neskrývali len dve hlavné pódiá Česká spořitelna stage a ArcelorMittal stage, ale aj tie “menšie”.

Na uzavretej scéne Cylinders Gong stage vystúpili napríklad svetovo uznávaní Kronos Quartet alebo jazzové hviezdy Mathias Eick, Paolo Fresu Devil Quartet, vonku potom Cory Henry & The Funk Apostles a Sons of Kemet s dvoma bubeníkmi naviac vo verzii XL.

Colours of Ostrava 2019
Sons of Kemet na Colours of Ostrava 2019. Foto: Zdenko Hanout.

Obrovské šapitó Electronic stage roztancovali Étienne de Crécy, Enrico Sangiuliano, Nicola Cruz, TOKiMONSTA, David August a ďalší. Divokú Drive stage by MINI rozprúdili napríklad Cabruêra z Brazílie, BCUC z Juhoafrickej republiky, ale aj speváčka Moonlight Benjamin z Haiti.

Colours of Ostrava 2019
Moonlight Benjamin na Colours of Ostrava 2019. Foto: Zdenko Hanout.

130 kapiel z 37 krajín sveta

Fresh stage sa stal domovom tých najzaujímavejších kapiel všetkých žánrov, ktoré organizátori objavili na svetových showcase prehliadkach. Ako hlavné hviezdy alternatívnej Full Moon stage sa predstavili Bo Ningen z Japonska, Shilpa Ray z USA, Tęskno z Poľska, The Kill Devil Hills z Austrálie alebo Holy Motors z Estónska.

Festival Colours of Ostrava celkovo ponúkol takmer 130 kapiel z 37 krajín celého sveta – od Brazílie, Ekvádoru, Haiti či Jamajky cez Estónsko, Dánsko, Írsko, Nórsko, Island, Izrael, Veľkú Britániu, Česko, Slovensko, Juhoafrickú republiku až po Japonsko, Austráliu, Nový Zéland a Kanadu.

Od popu cez rock, jazz, elektroniku, funk, soul, indie, až po exotickú world music. Od najhlučnejších a tanečných projektov až po kľudné a vnútorné hudobné zážitky. Osemnásty ročník je minulosťou, ale už teraz všetci s napätím očakávajú, čo festival Colours of Ostrava ponúkne v roku 2020.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom