Foto: Ďalšou zastávkou historického Prezidentského vlaku budú Košice

Prezidentský vlak
Pohľad na zreštaurovaný historický parný rušeň 486.007 "Zelený Anton", ktorý ťahá päť salónnych železničných vozňov, v minulosti využívaných v prezidentských vlakoch, zo zbierok Národního technického muzea a Českých drah počas oficiálneho privítania Prezidentského vlaku na Hlavnej stanici v Bratislave pri príležitosti osláv 100. výročia Československej republiky. Bratislava, 3. júl 2018. Foto: SITA/Diana Černáková

KOŠICE 10. júla (WebNoviny.sk) – Košičania si môžu 12. júla pozrieť unikátny Prezidentský vlak na košickej železničnej stanici.

Je to jedinečný medzištátny projekt, ktorý pripravili Národní technické museum Praha v spolupráci s Českými dráhami, Železnicami SR, Slovenským technickým múzeom – Múzeom dopravy Bratislava, a občianskym združením Spolok Výhrevne Vrútky. Obyvateľom pripomenie 100. výročie vzniku prvej Československej republiky (ČSR).

Do metropoly východu by mal parný rušeň Zelený Anton pritiahnuť salónne vozne, ktoré slúžili prezidentom počas ich pracovných ciest doma i v zahraničí, vo štvrtok 12. júla. Verejnosť by podľa organizátorov mala mať možnosť prezrieť si unikátnu súpravu vo štvrtok približne od 17:00 do 18:00. V piatok 13. júla bude vlak k dispozícii od 10:00 do 18:00.

Prezidentský vlak začal svoju prezentáciu v Prahe 28. júna 2018 a následne mal zastávky aj v ďalších českých mestách. Na Slovensku ho už mohli vidieť obyvatelia Bratislavy, Nitry, Zvolena, Lučenca a Žiliny.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ŽSR Železnice Slovenskej republiky