Foto: David Musuľbes si prevzal striebro z letnej olympiády v Pekingu

David Musuľbes, striebro, OH Peking
Zápasník David Musuľbes a členka Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Danka Barteková počas oceňovania zápasníka striebornou medailou z OH 2008 v čínskom Pekingu pri príležitosti 56. valného zhromaždenia Slovenského olympijského výboru a športového výboru (SOŠV). Aktuálne už 46-ročný rodák z ruského Vladikavkazu pôvodne získal bronz, no sprvu víťazného Uzbeka Artura Tajmazova dodatočne diskvalifikovali za doping. Bratislava, 26. apríl 2019. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher.

BRATISLAVA 26. apríla (WebNoviny.sk) – Niekdajší slovenský reprezentant v zápasení David Musuľbes si v piatok predpoludním v Bratislave prevzal striebornú medailu z OH 2008 v Pekingu.

Už 46-ročný rodák z ruského Vladikavkazu pôvodne získal bronz, no po pozitívnom dopingovom náleze víťaza pekinskej voľnoštýliarskej súťaže do 120 kg Uzbeka Artura Tajmazova z roku 2017 sa posunul o jednu priečku nahor. Musuľbes ešte ako reprezentant Ruska získal aj zlato na OH 2000 v Sydney v hmotnostnej kategórií do 130 kg.

Pekinskú bronzovú medailu Musuľbes odovzdal už skôr, striebro si prevzal až teraz od členky Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Danky Bartekovej a prezidenta Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Antona Siekela. Barteková cenný kov dostala od prezidenta MOV Thomasa Bacha ešte začiatkom apríla. Musuľbesovi odovzdali medailu v piatok počas 56. valného zhromaždenia SOŠV.

David Musuľbes, striebro, OH Peking
Ocenený zápasník David Musuľbes po prebratí striebornej medaily z OH 2008 v čínskom Pekingu pri príležitosti 56. valného zhromaždenia Slovenského olympijského výboru a športového výboru (SOŠV). Aktuálne už 46-ročný rodák z ruského Vladikavkazu pôvodne získal bronz, no sprvu víťazného Uzbeka Artura Tajmazova dodatočne diskvalifikovali za doping. Bratislava, 26. apríl 2019. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher.
David Musuľbes, striebro, OH Peking
Prezident SOŠV Anton Siekel, ocenený zápasník David Musuľbes a členka Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Danka Barteková po prebratí striebornej medaily z OH 2008 v čínskom Pekingu v rámci 56. valného zhromaždenia Slovenského olympijského výboru a športového výboru (SOŠV). Aktuálne už 46-ročný rodák z ruského Vladikavkazu pôvodne získal bronz, no sprvu víťazného Uzbeka Artura Tajmazova dodatočne diskvalifikovali za doping. Bratislava, 26. apríl 2019. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David Musuľbes