Aktualizované: Hasiči pokračovali v odstraňovaní následkov snehovej kalamity, časť techniky už z Oravy odišla

Orava, snehová kalamita
Na Orave hasiči pokračujú v odstraňovaní následkov snehovej kalamity.
  • aktualizované 21. januára 21:59

BRATISLAVA/ŽILINA 21. januára (WebNoviny.sk) – Na Orave hasiči aj v pondelok pokračovali v odstraňovaní následkov snehovej kalamity.

V pondelok bolo približne 25 príslušníkov HaZZ s 15 kusmi hasičskej techniky sústredených v Oravskej Lesnej, kde odstraňovali množstvo snehu zo striech rodinných domov a budov, z voľných priestranstiev a okolia rodinných domov.

Ako agentúru SITA informovala Zuzana Farkasová z Prezídia HazZ, v obci Nová Bystrica miestni dobrovoľní hasiči a hasiči z Čadce odstránili veľké množstvo snehu zo strechy skladu posypového materiálu.

Časť hasičskej techniky v pondelok podvečer z Oravskej Lesnej odišla. Na severe Slovenska už nepotrebujú pomoc príslušníkov zo Záchranných brigád Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline, Malackách a Humennom.

„Ťažká a vyslobodzovacia technika z brigád už na mieste nie je potrebná. Na Orave však stále zostáva dostatočný počet síl a prostriedkov Hasičského a záchranného zboru na odstraňovanie následkov snehovej kalamity,“ informovala Farkasová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie HaZZ Hasičský a záchranný zbor