Foto: Dvaja ľudia zahynuli, keď sa pod ich autom prepadla diaľnica

Mexiko
Prepadnutá cesta na diaľnici México-Cuernavaca, ktorá je hlavnou spojnicou medzi hlavným mestom a prímorským Acapulcom. Foto: SITA/AP.

MEXIKO 13. júla (WebNoviny.sk) – V Mexiku zahynuli otec a syn po tom, ako sa v stredu ráno pod ich autom prepadla diaľnica. Záchranári sa k vozidlu prevrátenému na streche a pokrytému suťou na dne diery dostali až popoludní, po vyše ôsmich hodinách práce na uzavretej ceste.

Dieru zrejme spôsobila erózia

Diera sa na diaľnici objavila zhruba okolo 6:00 miestneho času a podľa Gerarda Ruiza Esparzu z federálneho dopravného úradu ju zrejme spôsobila erózia kanála, ktorý sa nachádza viac ako 15 metrov pod diaľnicou.

Ako uviedol, podľa predbežnej analýzy sú príčinou silné dažde, ktoré v uplynulých troch dňoch spôsobili, že potok pri diaľnici zosilnel a zablokoval kanál odpadkami, čo prispelo k erózii.

Diaľnicu nedávno rozširovali

Úrad ďalej v stanovisku uviedol, že diaľnicu síce nedávno rozširovali, no stavba podľa predpokladov nemala ovplyvniť existujúci kanál.

Esparza tiež neskôr prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter napísal, že situáciu preveria a určia, kto nesie zodpovednosť.

Diaľnica México-Cuernavaca je hlavnou spojnicou medzi hlavným mestom a prímorským Acapulcom. Zatiaľ nie je známe kedy ju znovu otvoria.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom