Foto: Jedného z najhľadanejších Slovákov zadržali v Juhoafrickej republike, patril do gangu „štvrťáci“ (aktualizované)

Patrik Šnajdr
Slovák zadržaný v Juhoafrickej republike a člen gangu "štvrťáci" Patrik Šnajdr. Foto: facebook.com/policiaslovakia
  • aktualizované 13. mája, 13:22

BRATISLAVA 13. mája (WebNoviny.sk) – V Juhoafrickej republike zadržali jedného z najhľadanejších Slovákov Patrika Šnajdra. Člen gangu Miroslava Štvrteckého zvaného „štvrťáci“ bol odsúdený na 20-ročný trest. Zadržali ho 2. mája.

Červený obežník

Ako informovala polícia na sociálnej sieti, na hľadaného muža vydal Interpol Bratislava červený obežník na základe medzinárodného zatýkacieho rozkazu vydaného Špecializovaným trestným súdom pre založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny, hrubý nátlak a vydieranie. V súčasnosti slovenské justičné orgány zabezpečujú materiály na jeho vydanie.

Vydieračská skupina Miroslava Štvrteckého pôsobila prevažne na Záhorí. Prvýkrát členov skupiny odsúdil Špecializovaný trestný súd v roku 2010, v roku 2011 verdikt potvrdil aj Najvyšší súd SR. Neskôr členovia skupiny žiadali o obnovu konania, to im však bolo povolené len v súvislosti s určením výšky trestu.

Zohľadnili priznanie

Následne ŠTS v septembri 2015 vymeral Štvrteckému trest 21 rokov väzenia. Šnajdr, ktorý bol v tom čase na úteku, dostal trest vo výške 20 rokov. Na osem rokov väzenia odsúdili ďalšieho kľúčového člena skupiny Petra Havlíčka. Podľa predsedu senátu v tomto prípade súd zohľadnil, že sa k činom priznal, oľutoval ich a aktívne pomáhal v odhaľovaní trestnej činnosti.

Zdeňek Uhlíř dostal sedem rokov, Jozef Fila a Jozef Helt po šesť rokov, Radim Chanečka päť rokov a deväť mesiacov, Martin Jamrich päť rokov a šesť mesiacov a Rastislav Zajc štyri roky. Najvyšší súd na verejných zasadnutiach v novembri 2016 a februári 2017 tresty pre členov skupiny potvrdil.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Patrik Šnajdr
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR