Foto: Kiska si pozrel nemocnicu novej generácie a od detí z Košíc si prevzal vianočnú guľu pre pápeža

Andrej Kiska, nemocnica novej generácie Michalovce
Zľava: Prezident SR Andrej Kiska a riaditeľ michalovskej nemocnice Vladimír Dvorový počas návštevy Nemocnice Štefana Kukuru v Michalovciach. Michalovce, 3. december 2018. Foto: SITA/Diana Černáková

MICHALOVCE 3. decembra (WebNoviny.sk) –  Nie je dôležité rozlišovať, či je nemocnica v súkromných rukách alebo vo vlastníctve štátu, najdôležitejšie je zdravie našich občanov. Prezident Andrej Kiska to uviedol v pondelok po návšteve michalovskej nemocnice novej generácie spoločnosti Svet zdravia.

„Pokiaľ sa človek dostane do takejto nemocnice novej generácie, tak si v duchu povie, prečo to nemáme v každom okresnom meste. Bol som milo prekvapený úrovňou, manažmentom nemocnice, ale aj spokojnosťou pacientov,“ povedal Kiska.

Dopoludnia prezident Kiska navštívil aj zariadenie pre zdravotne hendikepované deti Liberta v Košiciach. Tu prevzal jednu z vianočných gúľ, ktoré urobili tunajšie deti a spoločne s ďalšími vianočnými guľami od detí a ľudí zo sociálne znevýhodnených skupín z celého Slovenska ich odnesie 14. decembra na audienciu u pápeža.

Popoludní prezident Andrej Kiska navštívi Sobrance, kde sa stretne s vedením mesta. V programe má aj stretnutie s policajtmi z riaditeľstva Hraničnej polície v Sobranciach.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Kiska