Foto: Kriminalisti zaistili v Dunajskej strede viac ako milión nelegálnych cigariet

COLNÍCI: Zaistili vyše milión kusov cigariet
Viac ako milión kusov nelegálnych cigariet zaistili kriminalisti finančnej správy pri prehliadke skladových priestorov v Dunajskej Strede – časť Mliečany. Predbežný finančný únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov presiahol 110 tisíc eur. Priestory mal prenajaté občan maďarskej národnosti. Podľa predbežných zistení neoznačené balíčky cigariet naskladňoval zrejme z nelegálnej výrobne cigariet a distribuoval ich do rôznych krajín EÚ. Prípadom sa zaoberá vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy pre podozrenie z porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru, kde je trestná sadzba 1 až 5 rokov. Bratislava, 15. apríl 2019. Foto: SITA/FS SR.

BRATISLAVA 15. apríla (WebNoviny.sk) – Viac ako milión nelegálnych cigariet zaistili kriminalisti finančnej správy pri prehliadke skladových priestorov v Dunajskej Strede – časť Mliečany.

Predbežný finančný únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov presiahol 110-tisíc eur. Priestory mal prenajaté občan maďarskej národnosti.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová, podľa predbežných zistení neoznačené balíčky cigariet získaval zrejme zo zatiaľ nelegálnej výrobne cigariet a distribuoval ich do rôznych krajín EÚ.

Prípadom sa zaoberá vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy pre podozrenie Porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru, kde je trestná sadzba jeden až päť rokov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Finančná správa SR