Foto: Lupič so zbraňou prepadol banku v Dúbravke, pri úteku na motorke stratil tisíce eur

Banková lúpež
Neznámy páchateľ lúpežne prepadol pobočku banky na Saratovskej ulici v Dúbravke, Bratislava, 4. apríl 2019. Foto: www.facebook.com

BRATISLAVA 4. apríla (WebNoviny.sk) – Zatiaľ neznámy páchateľ vo štvrtok lúpežne prepadol pobočku banky na Saratovskej ulici bratislavskej Dúbravke.

Počas prepadu sa nikto nezranil

Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, muž ozbrojený krátkou guľovou zbraňou vošiel do banky krátko po 16:30 a pod hrozbou použitia zbrane žiadal od zamestnankyne peniaze.

Žena mu z obavy o život dala desaťtisíc eur. Počas prepadnutia bolo v banke viacero klientov i zamestnancov, zranený nebol nikto.

Páchateľ z banky odišiel na športovom motocykli, spozorovala ho však dopravná hliadka, ktorá ho začala prenasledovať. Počas úteku páchateľ stratil odcudzené peniaze. Hliadke unikol v blízkosti mosta Lafranconi v smere do mestskej časti Petržalka.

Explodovalo farbivo

Počas úteku páchateľa explodovalo farbivo, ktoré znehodnotilo bankovky. Podľa Szeiffa nie je vylúčené, že farbou môže byť postriekaný aj samotný páchateľ, po ktorom už polícia pátra.

V prípade, ak majú občania informácie, ktoré by mohli pomôcť k objasneniu tohto skutku, môžu ich oznámiť na bezplatnom čísle polície 158, osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení, prípadne formou správy na facebookovom profile polície.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR