Foto: Manželka sýrskeho prezidenta Asma al-Asadová má rakovinu, v nemocnici podstupuje liečbu

Asma Al Assad, Baššár Al Assad
Zľava: Prvá dáma a manželka prezidenta Asma Al-Assad s manželom a prezidentom Sýrie Baššar al-Assadom Foto: archívna, SITA/AP

BEJRÚT 8. augusta (WebNoviny.sk) – Manželka sýrskeho prezidenta Baššára al-Asada má rakovinu. V stredu o tom informoval úrad prezidenta s tým, že Asma al-Asadová začala s liečbou rakoviny prsníka a želá jej skoré uzdravenie.

Ako pripomína agentúra AP, takéto verejné oznámenie nie je v arabskom svete bežné, keďže tam rakovinu považujú za tabu.

Al-Asadov úrad informáciu o rakovine jeho manželky zverejnil na Facebooku. Zverejnil tam fotografiu z nemocnice, na ktorej možno vidieť, ako sýrska prvá dáma podstupuje liečbu, pričom jej spoločnosť robí jej manžel.

V sprievodnom stanovisku uviedol, že jej „zhubný nádor“ objavili v skorom štádiu. Štátna tlačová agentúra SANA informovala, že sa prezidentova manželka lieči vo vojenskej nemocnici v sýrskom hlavnom meste Damask, ale ďalšie detaily neposkytla.

Štyridsaťdvaročná Asma al-Asadová, ktorej rodina pochádza z provincie Homs, sa narodila a vyrastala vo Veľkej Británii. Za Baššára al-Asada je vydatá 18 rokov a majú spolu tri deti.

Od vypuknutia občianskej vojny v roku 2011 ju bolo možné vídať, ako prijíma rodiny padlých vojakov či hostí ľudí zranených počas konfliktu, ktorý si už vyžiadal viac ako 400-tisíc mŕtvych.

Asma Al Assad, Baššár Al Assad
Prvá dáma a manželka prezidenta Asma Al-Assad s manželom a prezidentom Sýrie Baššar al-Assadom v nemocnici. Prvá dáma podstupuje liečbu rakoviny prsníka. Foto: twitter.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Baššár al-Asad