Aktualizované: Na Kube sa po štarte zrútilo lietadlo s vyše sto pasažiermi na palube (video)

Pád lietadla, Kuba
Pád lietadla na Kube krátko po štarte. Na palube lietadla bolo vyše 100 pasažierov, Havana, Kuba, 18. máj 2018 Foto: twitter.com
  • aktualizované: 19. mája 09:40

HAVANA 18. mája (WebNoviny.sk) – Piatkovú haváriu lietadla v kubánskej Havane prežili traja ľudia. Na palube 39-ročného Boeingu 737-201 leteckej spoločnosti Cubana bolo 104 pasažierov, ktorí pochádzali prevažne z Kuby, a šesť členov posádky.

Nehoda krátko po štarte

Kubánsky prezident Miguel Díaz-Canel oznámil vytvorenie špeciálnej vyšetrovacej komisie, ktorá má zistiť príčinu nehody. Z miesta nehody záchranári odviezli do nemocnice štyroch preživších, noci sa však dožili len traja z nich, informovali štátne médiá.

Boeing 737 leteckej spoločnosti Cubana, ktorý mal namierené z metropoly Havana do mesta Holguín, sa zrútil krátko po štarte z havanského letiska a spadol na pole medzi Havanou a mestom Santiago de las Vegas.

Lietadlo bolo požičané

BBC podľa údajov kubánskej tlačovej agentúry Prensa Latina uviedla, že spoločnosť mala stroj požičaný od mexickej spoločnosti Damojh. Stroj je ťažko poškodený a spálený, požiarnici hasili jeho dymiace pozostatky.

Príčina havárie zatiaľ nie je známa. Na miesto nešťastia dorazil aj prezident Miguel Díaz-Canel, ktorý tvrdí, že situácia nevyzerá sľubne a havária bude mať veľa obetí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miguel Díaz-Canel