Foto: Na unikajúceho vodiča museli policajti strieľať, pri zásahu utrpel zranenia

Naháňačka, Bratislava

BRATISLAVA 29. júna (WebNoviny.sk) – Služobnú zbraň museli použiť policajti, ktorí vo štvrtok naháňali unikajúceho vodiča podozrivého z krádeže. Ten nezastavil ani po varovných výstreloch, narazil do iného auta a odmietal zastaviť, aj keď policajti strieľali na jeho auto.

Ako agentúru SITA informovala bratislavská policajná hovorkyňa Veronika Slamková, pre podozrenie zo spáchania prečinu krádeže vodičom uvedeného vozidla bola prostredníctvom operačného strediska vyhlásená generálna výzva o jeho prenasledovaní.

Varovné výstrely

Bratislavskí policajti vozidlo spozorovali na Púchovskej ulici v Bratislave. Vodič vo vysokej rýchlosti unikal smerom von z mesta. Prenasledovali ho už pezinskí policajti, a tak sa k nim pridala aj hliadka bratislavskej Pohotovostnej motorizovanej jednotky. Na žiadne ich výzvy však nereagoval a ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky.

Na križovatke ulíc Detvianska – Púchovská sa zrazil s Fabiou a pokračoval v nebezpečnej jazde do Svätého Jura. Ako uviedla Slamková, v nezastavenej oblasti za nadjazdom na Rybničnej ulici jeden z policajtov vystrelil dva varovné výstrely.

Keďže vodič unikal ďalej, policajt ešte trikrát vystrelil na pravú zadnú pneumatiku a auto raz zasiahla strela do zadného nárazníka. Aj napriek tejto streľbe vodič unikal ďalej.

Zranení dvaja policajti

Pred Pezinkom sa ho policajtom podarilo zablokovať, muž však odmietal vystúpiť a auto nasmeroval na hliadku. Policajt obrannou tyčou rozbil okno a museli použiť donucovacie prostriedky, aby ho dostali z vozidla. Šofér pri zásahu utrpel zranenia, ktoré mu ošetrili v nemocnici.

Pri útoku zranil dvoch policajtov a narazil aj do služobného vozidla. Policajti navyše zistili, že na muža bol vydaný súhlas na zadržanie pre inú krádež. Prípadom sa zaoberajú policajti v Pezinku. Muž je dôvodne podozrivý zo spáchania zločinu útoku na verejného činiteľa v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom