Foto: Na zhromaždení v Bratislave žiadali odstúpenie Sakovej, podľa Matoviča kryje Kaliňákove kšefty

Zhromaždenie, Denisa Saková, Matovič, Hlina
Predseda hnutia OĽANO Igor Matovič počas protestného zhromaždenia Odstúpiť!!!, ktoré organizuje predseda hnutia OĽANO Igor Matovič a predseda KDH Alojz Hlina pred Ministerstvom vnútra SR v Bratislave. Bratislava, 6. september 2018. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 6. septembra (WebNoviny.sk) – Približne 150 ľudí sa vo štvrtok v Bratislave zišlo pred budovou ministerstva vnútra, aby požadovali odstúpenie ministerky Denisy Sakovej. Na zhromaždení organizovanom hnutím OĽaNO a KDH vystúpili obaja lídri týchto subjektov.

Saková kazí policajtom dobré meno

Podľa šéfa OĽaNO Igora Matoviča Saková „skoro pol roka nerobí nič, len zakrýva kšefty Roberta Kaliňáka“. To sa podľa neho týka aj kauzy únosu vietnamského funkcionára, kde bolo Sakovej povinnosťou priznať, že SR bola, aj keď možno nevedome, súčasťou skutku.

„Čo tá žena robí miesto toho? Keď sa jej novinári opýtajú na informácie, tak potom na hanbu, informácie, ktoré ona má v prvom šuplíku, musí vytiahnuť ministerstvo zahraničia,“ vyhlásil Matovič. Podľa neho je na Slovensku niekoľko tisíc poctivých a dobrých policajtov, ľudia ako ministerka Saková im však kazia meno.

„Mnohí čakajú, kým sa skončia tieto časy už 11-ročného utrpenia pod vládou Roberta Fica,“ povedal s tým, že aj v súčasnosti je na Slovensku vláda Roberta Fica, keďže Peter Pellegrini sa nespráva ako svojprávny. „Ak by bol, pani Sakovú by dávno vyhodil,“ povedal Matovič.

Pekná tvár, ktorá sa ťažko atakuje

Líder OĽaNO zároveň vyzval prezidenta Andreja Kisku, aby sa namiesto zakladania vlastnej strany podujal na zjednotenie existujúcich menších politických subjektov. Inak sa môže stať, že menšie strany vo voľbách prepadnú a pri moci ostane Smer.

„Združte malé drobné strany, ktoré bojujú za demokratické a slobodné Slovensko a dotiahnite tento boj do víťazného konca,“ vyzval prezidenta Matovič.

Podľa šéfa KDH Alojza Hlinu Sakovú do funkcie dosadili ako „peknú tvár, ktorá sa ťažko atakuje“. Pri informáciách, ktoré má už teraz verejnosť k dispozícii, je však podľa neho možné už teraz žiadať jej odstúpenie.

Slovensko podľa Hlinu prešlo prostredníctvom jarných protestov po vražde novinára Jána Kuciaka „skúškou správnosti“ a nevyčlenilo sa z civilizovaného sveta. Dodal, že v prejavoch nesúhlasu so smerovaním krajiny treba pokračovať.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alojz HlinaAndrej KiskaDenisa SakováIgor MatovičJán KuciakPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieMV Ministerstvo vnútra SROĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti