Video: NAKA zasahovala proti pozemkovej mafii, v Nitre a okolí zadržali sedem ľudí (aktualizované)

NAKA
Zásah Národnej kriminálnej agentúry v Nitra a okolí proti bytovej mafii. Foto: www.facebook.com.
  • aktualizované 17. október, 13:22

BRATISLAVA 17. októbra (WebNoviny.sk) – Národná jednotka finančnej polície NAKA v utorok zadržala v Nitre a okolí sedem osôb podozrivých zo závažnej trestnej ekonomickej činnosti.

Šesť osôb už čelí obvineniam z obzvlášť závažného zločinu podvodu po utorkovej akcii národnej jednotky finančnej polície NAKA v Nitre a okolí. Ako polícia informovala na svojej facebookovej stránke, obvinení páchali podvody koordinovanie s presnou deľbou práce, teda ako členovia organizovanej skupiny.

Ponuku zverejnili na internete

Vybrali si vhodné nehnuteľnosti na predaj v katastri Nitrianskeho okresu, neoprávnene si zabezpečili osobné údaje vlastníkov a ponuku zverejnili na bazoši bez vedomia skutočných majiteľov. Záujemci tak vždy kontaktovali člena pozemkovej mafie, ktorý vystupoval ako sprostredkovateľ, prípadne realitný maklér.

Ďalší z členov pozemkovej mafie mal na starosť vyhotovenie kúpnych zmlúv za použitia falošných občianskych preukazov na mená skutočných vlastníkov. Podpisy im dokonca osvedčili aj notári. V jednom prípade previedli nehnuteľnosť najskôr na člena pozemkovej mafie, ktorý potom vystupoval ako jej vlastník, aby zvýšili pravdepodobnosť úspešného dokonania trestného činu.

Prehľadali 12 domov

Počas akcie 81 policajtov prehľadalo spolu 12 domov a iných priestorov. Zaistili listinné materiály súvisiace s trestnou činnosťou, počítačovú techniku, USB nosiče, notebooky aj anabolické steroidy. Doposiaľ zadokumentovanou trestnou činnosťou údajne spôsobili v štyroch prípadoch škodu 600 000 eur, no polícia naďalej preveruje ďalšie nehnuteľnosti.

Vyšetrovateľ na všetkých obvinených, Roderika A. (42), Matuša K. (26), Miloša P. (22), Miloša L. (25), Simonu L. (28), Maroša M. (44), podal podnet na väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny im hrozí trest na 10 až 15 rokov. Na akcii sa podieľali aj policajti z okresných riaditeľstiev v Nitre, Nových Zámkoch a Šali. O zásah sa postarala zásahová jednotka NAKA spolu s Útvarom osobitného určenia (LYNX Commando).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúra