Foto: Nehoda na D1 si vyžiadala dve obete, začali trestné stíhanie pre usmrtenie a ublíženie

Tragická dopravná nehoda, Púchov
Dvadsaťjedenročný Vranovčan na dodávke Mercedes Vito prešiel s vozidlom mimo jazdný pruh a bokom narazil do zvodidiel. Foto: SITA/KR PZ Trenčín

BRATISLAVA/PÚCHOV 12. marca (WebNoviny.sk) – Dve obete, traja ťažko zranení a niekoľko ľahkých poranení si vyžiadala nehoda, ktorá sa stala v nedeľu večer na diaľnici D1 v katastri Beluše v okrese Púchov smerom na Bratislavu. V prípade je už začaté trestné stíhanie pre usmrtenie a ublíženie.

Auto sa stalo neovládateľné

Podľa doterajších informácií 21-ročný Vranovčan na dodávke Mercedes Vito nesprávnou technikou prešiel s vozidlom vpravo mimo jazdný pruh a bokom narazil do zvodidiel. Ako agentúru SITA informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová, pri náraze sa mu poškodili obe pravé kolesá, auto sa stalo neovládateľné a oblúkom prešlo cez obidva jazdné pruhy.

Dodávka zastavila na stredovej betónovej bariére a vytvorila prekážku na ceste. Do vozidla následne narazil 26-ročný Púchovčan na BMW, auto odhodilo do zvodidiel a zostalo stáť niekoľko desiatok metrov od miesta zrážky. Do Mercedesu ešte narazil 59-ročný vodič VW Passat.

O život prišli spolujazdci

Ako uviedla Antalová, o život prišli dvaja spolujazdci z Mercedesu (42-ročný Miroslav a 26-ročný Peter), ďalší dvaja (46, 50) sa zranili ťažko, dvaja utrpeli ľahké zranenie vodič sa nezranil. V BMW sa ťažko zranila 48-ročná spolujazdkyňa, ďalší sa zranili ľahko, v Passate sa nezranil nikto. Alkohol u vodičov nezistili.

Predbežné škody na vozidlách vyčíslili asi na 10-tisíc eur. Doprava po nehode bola asi šesť hodín obmedzená. Presné okolnosti nehody a mieru zavinenia vyšetrujú.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR